Posedmé se Čeladnou prohnal závod Author Bike Čeladná. Letošního ročníku se zúčastnil rekordní počet závodníků, a to 980, což je asi o sto padesát více než loni. Závodní okruhy pořadatelé připravili jak pro nejmenší cyklisty na odrážedlech, tak zkušené jezdce, pro které byly připraveny tři trasy měřící padesát, třicet a dvacet kilometrů.

Nejtěžším závodem byl padesátikilometrový okruh vedoucí přes Pustevny a Tanečnici. Pro první místo si dojel český biker Matěj Průdek, který startoval s číslem šest. „Kluci z Itálie na tom jsou dobře. Myslím, že pojedeme pospolu, ale mým cílem je vyhrát,“ smál se ještě na startu Průdek. Avšak po dojezdu uznal, že pro něj byl závod ve třicetistupňovém vedru obtížný. „Jsem moc rád, že jsem nakonec vyhrál. Náročný byl především výjezd na Pustevny, kdy kluci jeli dobré tempo,“ dodal Průdek.

Areál kempu s koupalištěm v Příboře je na okraji města.
Cyklovýlety, Beskydy i moderní segwaye. Příbor je pro kemping dobrou adresou

Dalším z hlavních okruhů byla Family jízda, které se mohli zúčastnit především rodiče s dětmi a letos poprvé i jezdci na elektrokolech. „Šlo spíše o rodinnou vyjížďku. Účastníkům se ani neměří čas. Tato trasa je vhodná pro ty, kteří se chtějí projet, vyzkoušet si jet v kolektivu a užít si přírodu s rodinou, dětmi. Na dvaceti kilometrech je čekalo dvě stě metrů převýšení po zpevněných cestách v podhůří Beskyd. Trasa je určená i pro cyklisty na elektrokolech,“ vysvětlil ředitel Bike Čeladná Martin Kráčalík.

Tato sportovní akce se uskutečnila také za podpory obce. „Koronavirová doba zavřela lidi do svých domovů a já jsem rád, že se konečně na Čeladné uskutečnil první závod. I když jsem poněkud rozladěn z přísných opatření, ale přistupujeme k této situaci s pokorou a věřím, že se vše v dobré obrátí a příští rok bude méně zákazů,“ uvedl starosta Čeladné Pavol Lukša.

Tábor plný dobrodružství čekal na ostravické skauty. Foto: archiv obce Ostravice
Tábor plný dobrodružství čekal na ostravické skauty

Bike Čeladné se zúčastnila necelá tisícovka nadšenců z celé republiky, ale i špičkoví závodníci ze zahraničí. Pořadatelé mysleli i na nejmenší, pro které uspořádali závody na kolech i odrážedlech. Akce se konala ve spolupráci s CHKO Beskydy a Lesy ČR.

Tereza Liczmanová