Formace mladších i starších děvčat zatančily nejen v disko stylu, ale představily také sestavu Sněženky a machři inspirovanou podle stejnojmenného kultovního filmu. Tanec poněkud tvrdšího „vojenského“ ražení pak předvedla i skupina KOD, rovněž z SVČ Klíč.

Živou ukázku redaktorské práce pak diváci mohli vidět při rozhovoru šéfredaktora Frýdecko-místeckého a třineckého Deníku Tomáše Machálka s náměstkem frýdecko-místecké primátorky Petrem Cvikem.

Téma určili samotní obyvatelé města. Při průzkumu na téma „Co vám ve městě chybí“, který Deník nedávno provedl, lidé nejčastěji uváděli, že parkovací místa. „Podle hrubého odhadu v současné době ve městě chybí asi 4,5 tisíce parkovacích míst, a to jak pro zaparkování v centru města tak i u obytných domů,“ konstatoval Petr Cvik. Podotkl, že městu už se od poslední studie statické dopravy podařilo tento deficit zhruba o polovinu snížit, původně totiž ve Frýdku-Místku chybělo asi 9 900 stání. „Co se týká parkování v centru města, velmi se osvědčilo například vybudování záchytného parkoviště na místě bývalého autobusového stanoviště, které znatelně ulevilo ostatním parkovacím plochám v centru,“ pověděl náměstek primátorky.

Poněkud složitější je podle něj situace na sídlištích, kde je pro výstavbu každého parkoviště nutný souhlas všech majitelů okolních nemovitostí. „Velmi často narážíme na odpor například lidí, kteří kvůli parkovacím plochám nechtějí přijít o plochy zeleně,“ vysvětlil Petr Cvik. Dopravní situace ve městě by se podle něj nicméně tento rok měla opět o něco zlepšit. „Nedávno jsme dokončili výstavbu 60 parkovacích míst na ulici V. Nezvala a nyní připravujeme výstavbu i v dalších lokalitách. Do výstavby parkovacích ploch město letos investuje téměř 24 milionů korun. Výraznou změnou navíc projde i ulice 8. pěšího pluku poblíž náměstí Svobody, i tady ve finále přibude zhruba 300 parkovacích míst. Stavět se tu začne ještě letos a práce potrvají asi rok,“ prozradil Petr Cvik.

Po palčivém tématu už pak Den s Deníkem pokračoval už jen v pohodovém duchu. Divákům přišel zazpívat mladý uherskohradišťský zpěvák Reach a nejmenší děti pak pobavil Ladislav Dobeš a pejsek Macík.

Následovaly další tanečky a celý program pak zakončil doslova neuvěřitelnou siláckou show populární valašský silák Železný Zekon. Redaktorkou Deníku si například nechal na hlavě ostře nabroušenou sekerou štípat poleno. Zřejmě „za odměnu, že ho nezabila“ jí pak chytil do zubů a roztočil se s ní kolem vlastní osy. Na svačinku si dal několik žiletek a nakonec předvedl i fakírský kousek na podložkách z ostrých hřebů.

Na Prima dni s Deníkem se kromě toho také soutěžilo o set top boxy. Jejich výherci budou zveřejněni v příštích dnech na stránkách Frýdecko-místeckého a třineckého deníku.