Podobu nového centra tvoří nárožní kombinovaný třípodlažní a jednopodlažní objekt. Podél Anenské ulice nechybí terasa se sezením přiléhajícím ke vstupní hale a multifunkčnímu sálu. Místní senioři díky novému objektu budou moci soustředit své aktivity pod jednou střechou.

Provozovatelem bude místní organizace Senioři ČR. Půjde o neziskové a nekomerční zařízení, určené k provozování zájmových a kulturních aktivit seniorů a osob se zdravotním postižením. Působit v něm bude také Senior Point, který začal ve městě fungovat v roce 2013 jako první v Moravskoslezském kraji.

Vrtulník ZZS Moravskoslezského kraje.
Dívka ve Frýdku-Místku spadla z prolézačky, letěl pro ni vrtulník
Parkoviště, ilustrační foto.
Koncepce napoví, jak dál s parkováním v Třinci

Podle Dalibora Kališe, který zastupuje místní spolek Senioři ČR, vznikla myšlenka střediska pro seniory už před šestnácti lety. Tehdy měl místní Svaz důchodců jen něco přes čtyři sta členů, dnes seniorská organizace sdružuje téměř dva tisíce lidí.

Centrum aktivních seniorů ve Frýdku-Místku.Zdroj: Deník / Lukáš Morys

Výhodou je umístění nového střediska, které se nachází v blízkosti centra Místku nedaleko polikliniky a autobusových zastávek.

Město původně chtělo stavbu bývalého domu pionýrů rekonstruovat, jenže se ukázalo, že je budova ve špatném technickém stavu. Před dvěma lety tak šel objekt k zemi, výstavba nového centra začala loni na jaře.

Ilustrační foto.
Zloděj vykradl zlatnictví, policisté vytvořili na silnicích zátarasy
Ilustrační snímek.
Bazén se po rekonstrukci opět otevře