Vozy na náměstí si i tentokrát našly mnoho obdivovatelů. „O srazu jsem nevěděla, ale líbí se mi to. Některé vozy jsou moc pěkné,“ poznamenala devětatřicetiletá Jana Grusová, která šla okolo s kočárkem. Trabanty si pak začala fotit svým mobilním telefonem.

„Hezké. Líbí se mi, jak jsou zachovalé. Je za tím hodně práce, sehnat náhradní díly je asi složité,“ pravila sedmnáctiletá Veronika Liberdová.

Vladimír Kaleta z Řepišť obdivoval zejména starý exemplář s polskou poznávací značkou. Označil ho za umělecké dílo. „Karoserie je nádherná,“ řekl Kaleta. „Jdeme jen kolem, ale je to nádherné. Sraz jsme stihli i loni,“ vzpomínal. „Taky jsme kdysi měli trabant, ale auto už je prodané. Ty vozy jsou už překonané, dneska je technika jinde,“ ví Kaleta.

Huďa: Je to úžasné auto

Mezi účastníky srazu byl Tomáš Huďa z Palkovic. „Nejsme trabantisté, ale říkali jsme si, že to vyzkoušíme. Paní Křenková, pořadatelka a členka klubu, nám jeden ze svých trabantů zapůjčila. A jsme tady,“ smál se Huďa. „V každém případě je to úžasné auto,“ dodal. Na spanilou jízdu vzal do vozu manželku a dvě děti a z celé akce byl nadšený. „Bomba, skvělé, perfektní organizace. Je to zábava i pro děti,“ zdůraznil.

Na náměstí nechyběl trabant-kabriolet, jehož majitelem je Angličan Richard Jenner. Když před lety přijel do České republiky, řekl si, že trabant si jednoduše musí pořídit. Jenner, který se už naučil velice slušně česky, v sobotu chválil hlavního pořadatele. „Eda je perfektní chlap, jsme velcí kámoši,“ poznamenal Jenner. I když ví, že „je kolem toho moc práce“, nedokáže si představit, že sraz má být vůbec poslední. Alespoň tak o tom hovoří Eduard Křenek. - více ZDE

„Prosím, ať není konec,“ prohlásil česky Richard Jenner.

Křenek se rozloučil rekordem, mladým chce za rok pomoci

Eduard Křenek v neděli redakci řekl, že oficiální počet registrovaných účastníků včetně pořadatelů dosáhl 112, přičemž dalších zhruba 25 lidí se přijelo jen tak podívat. „Podařilo se nám překonat stovku,“ radoval se Křenek. „Jsem rád, že s touto činností se alespoň rozloučím rekordem,“ poznamenal a potvrdil, že funkci hlavního pořadatele definitivně opustí. „Na trabanty jsem nezanevřel. Mladým pomůžu, poradím, budu je do toho tlačit, ale sám už v tom nechci figurovat,“ konstatoval Křenek.

Pro příští rok ovšem zůstává optimistou. „Myslím si, že nějaký sraz bude,“ naznačil.