Obrovský zájem studentů vzbudil včera v nové aule Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava Veletrh pracovních příležitostí Kariéra 2009+. Více než pět tisíc studentů tam přišlo získat informace o tom, jak a kde hledat novou práci po skončení školy. V rámci programu také probíhaly prezentace jednotlivých firem. Možnost mít na veletrhu vlastní stánek využilo více než osmdesát firem.

„Jsem tady letos poprvé, končím bakalářské studium na stavební fakultě, tak jsem se přišla podívat na nabídku,“ řekla studentka Hana Vlašková. „Myslím, že je to tady super. Pro místní obyvatele je to dobré, že nemusejí třeba až do Prahy,“ dodala Vlašková. „Některé firmy mě určitě zaujaly. Mým oborem je management a marketing, stánků s tímto zaměřením jsem zatím našel asi deset,“ uvedl Michal Brodacký, letos končící student Vysoké školy podnikání. „Přístup protagonistů je skvělý, jsou moc příjemní, krásně mluví. Organizace je taky v pohodě,“ popsal situaci na veletrhu Brodacký.

Vystudovaný ekonom Petr Malinovský se nedávno vrátil ze zahraničí. Na akci Kariéra 2009+ přišel hledat novou práci. „Chystal jsem se na Career Days do Prahy, tak jsem moc rád, že je to tady v Ostravě a nemusím cestovat tak daleko,“ přiznal Malinovský. „Je to výborné, že je tu tolik zaměstnavatelů a tolik možností. Musím organizátory pochválit, povedlo se jim to,“ řekl.

Mezi návštěvníky byli i takoví, pro které hledání práce ještě není úplně aktuální. „Studuji třetím rokem tady v Ostravě na ekonomické fakultě. Chtěla jsem se hlavně informovat do budoucna,“ uvedla Jana Bieliková. „Prezentující jsou opravdu ochotní, snaží se zaujmout ,“ dodala.

Ve středu a ve čtvrtek proběhne na stejném místě Mezinárodní konference Kariéra 2009+ s podtitulem Rozdíl je v lidech. Hlavním tématem bude úroveň a obsah výuky na vysokých školách či uplatnění absolventů v praxi.

MARTINA GOJOVÁ