"Dvě jednotky hasičů zasahovaly ve čtvrtek 1. prosince 2022 odpoledne ve Frýdku-Místku u dopravní nehody nákladního automobilu. Událost byla na tísňovou linku ohlášena patnáct minut po půl třetí, k zásahu byla v první fázi vyslána jednotka ze stanice Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ve Frýdku Místku," uvedl k události mluvčí sboru Jakub Kozák.

Upřesnil, že nákladní automobil s kontejnerem, ve kterém byly převáženy kovové profily, se převrátil na bok u kruhového objezdu na Hlavní třídě.

Video ze zásahu:

Zdroj: Youtube

"Řidič z nehody vyvázl nezraněn, z vozidla ale docházelo k drobnému úniku provozních kapalin. Ten zasahující hasiči zasypali sorbentem, zároveň provedli protipožární opatření a zabezpečili místo události," popsal dále Kozák.

Poté, co si řidič zajistil náhradní automobil pro přeložení nákladu, velitel zásahu na místo povolal vyprošťovací techniku ze stanice v Ostravě-Zábřehu.

Vyšetřování násilného trestného činu v Bašce na Frýdecko-Místecku, 1. prosince 2022, Baška.
Policisté vyšetřují vraždu v Bašce na Frýdecko-Místecku, obětí měl být varhaník

"Ve spolupráci s majitelem pak hasiči sundali z převráceného automobilu kontejner a nosič převrátili zpět na kola. Pro bezpečnou a kontrolovanou manipulaci využili nízkotlaké vaky, na které automobil položili a spustili ho pomalu na zem. Nákladní vůz se po krátké chvíli podařilo nastartovat a krátce po půl sedmé tak bylo možné frekventovanou komunikaci uvolnit," dodal závěrem Kozák.