Obrněná vozidla, vojenská i policejní technika, historická vojenská vozidla. To vše a mnoho dalšího byl o v sobotu odpoledne k vidění poblíž sportovního areálu v Dobré u Frýdku-Místku. Pořadatelé takto chtěli připomenout 72. výročí konce 2. světové války.

A zvědaví byli dospělí, ale hlavně děti. Mnoho z nich například obrněné vozidlo a jinou vojenskou techniku prohlížela nejen zvenku, ale též zevnitř. Kdo, chtěl, mohl se například svézt v lehkém kulometném voze. Zájem byl velký.

Kluci, malí i jejich tátové, pečlivě studovali zbraně, dokonce si je mohli vzít i do ruky. Všichni společně pak napjatě sledovali ukázku, kterou si připravili policisté se svým služebním psem. Téma bylo na takovýchto akcích oblíbené: zadržení pachatele.

Akce, kterou pořádala obec a Relax areál U medvěda, byla velkým lákadlem a zejména pro rodiny s dětmi. Například Kokešovi přijeli se svými vnuky z Frýdlantu nad Ostravicí. Děti si nadšeně prohlížely techniku a dědeček Jan Kokeš byl zase zvědavý, jak vypadá současné vybavení české armády. „Musím konstatovat, že o mnoho modernější to není, auta jsou téměř stejná.

Možná nějaká zaměřovací technika se změnila, ale moc ne, dělostřelecké zbraně se moc nemění. Samozřejmě jsou nové zbraně, ale většina je stejná jen modernizovaná. Potvrdili mi to i kluci od armády, se kterými jsem mluvil," řekl muž, jenž absolvoval základní vojenskou službu před více než padesáti lety.

Vrcholem sobotního odpoledne v Dobré byla letecká show nazvaná Rytíři nebes. Z letiště v nedalekém Frýdlantu nad Ostravicí přiletěla tři historická letadla - dva dvojplošníky a jeden trojplošník. Jejich piloti dobrých 20 minut kroužili nad areálem, předváděli i trochu akrobatických prvků, což obecenstvo na zemi poté odměnilo potleskem.