Lidé tam sledovali televizní volební vysílání na velkoplošné obrazovce, odhadem jich do parku A. Szpyrce dorazily zhruba tři stovky. Většina z nich fandila v souboji Miloše Zemana a Jiřího Drahoše bývalému předsedovi Akademie věd, který v Jablunkově vyrostl. Společné čekání na výsledky si zpříjemnili kulturním programem, ve kterém účinkovali regionální kapely a folklorní soubory

V chladném počasí se návštěvníci zahřívali teplým čajem i něčím ostřejším, nechybělo bohaté množství místních pochutin. V samotném Jablunkově zvítězil Drahoš s více než 65 procenty hlasů, celkově ho ale Miloš Zeman porazil.
Více o tom, jak v Jablunkově prožívali prezidentské volby, se dočtete v pondělním vydání Deníků v Moravskoslezském kraji. Fotoreportáž z Jablunkova vyjde v úterní příloze Frýdecko-místecký a třinecký Region.

Volička - nevěsta a nyní už mladá paní Lída Martinů stihla v sobotu nejen říci "ANO" svému vyvolenému, ale i vhodit svůj hlas do urny.
Prezidentské volby skončily. Podívejte se, jak vypadaly v Moravskoslezském kraji
Prezident Miloš Zeman po tiskové konferenci v TOP Hotelu Praha, poté co byl 27. ledna 2018 oznámen výsledek druhého kola prezidentských voleb. Zeman byl zvolen i na další funkční období.
ON-LINE: Je dobojováno. Drahoš neuspěl, Zeman míří znovu na hrad