Město má stejně jako v minulých letech dva vánoční stromy. Zaměstnanci technických služeb je ukotvili v pondělí na frýdeckém a místeckém náměstí. Oba stromy městu darovali místní občané.

Místeckému náměstí Svobody dominuje dvanáctimetrová jedle, kterou městu daroval občan z Rybnické ulice ve Frýdku. Vánoční strom na místeckém náměstí zdobí sto stříbrných koulí, stovky zábleskových žárovek a žárovek měnících barvy a taky jeden a půl kilometru dlouhý řetěz s tisícovkami LED diod.

Frýdecké Zámecké náměstí krášlí desetimetrová jedle, kterou město získalo od občana z lokality Na Veselé. I tento strom je nazdoben světelnými řetězy a kromě něj jsou na frýdeckém náměstí nazdobeny také stromy kolem kašny. Nechybí ani tradiční girlandy a světelné ozdoby na sloupech veřejného osvětlení.

Vánoční výzdobu město postupně obměňuje, ale také rozšiřuje. Různé tvary světelných ozdob, převěsů a gejzírů spatří lidé na tradičních místech, ke kterým patří frýdecké i místecké náměstí, park pod zámkem, okolí kulturního domu a frekventované ulice a místa ve městě.

„Například třídu T. G. Masaryka opět zdobí bíle svítící girlandy s flash efektem a na třídě 8. pěšího pluku září více než stovka stromů v dělícím pásu. Přezdobeno je také sedm stromů v přilehlé ulici U Staré pošty poblíž místeckého náměstí. Nezapomínáme ani na „okrajové“ části - Chlebovice, Lískovec, Skalice a Zelinkovice, kde jsou letos nazdobeny jednak stromy, ale taky tam jsou instalovány LED ozdoby v teple bílé barvě,“ doplnil Jaromír Kohut, předseda představenstva společnosti TS, která pro město zajišťuje instalaci vánoční výzdoby.

Na vyvěšení i svěšení vánočních ozdob a jejich nejnutnější opravu město vyčlenilo 150 tisíc korun. Nová výzdoba okrajových části a dalších stromů ve městě přišla na 500 tisíc korun.