Stejně jako loni byl i letos Frýdek-Místek součástí největšího cyklistického etapového závodu v České republice. V sobotu odpoledne mohli fanoušci silniční cyklistiky vidět přijíždět závodníky do cíle přímo na Zámeckém náměstí. První místo horské části Czech Tour obsadil Belgičan Jordi Meeus, nejlepší Čech závodu Tomáš Bárta dojel na desáté pozici.

Panelový dům ve kterém v sobotu 8. srpna při požáru bytu v jedenáctém patře zahynulo 11 lidí, 9. srpna 2020 v Bohumíně.
Proč muselo v Bohumíně umřít 11 lidí?

Diváci mohli spatřit světovou špičku ze světa silniční cyklistiky. „Z World Tour týmů mohli fandové cyklistiky naživo vidět Bahrain McLaren, Sunweb, Jumbo Visma, Bora Hansgrohe a Michelton Scott,“ vyjmenoval několik týmů promotér závodu z TTV Sport Group Jaroslav Vašíček.

Kolem trati se lidé začali pomalu scházet kolem čtvrté hodiny. „Občas cyklistiku sleduji, naposledy jsem se díval na Vueltu. Na internetu jsem si všiml, že Czech Tour jede i přes Frýdek-Místek, tak jsem si sem udělal výlet na kole,“ řekl Sebastian Čapucha, který přijel z Ostravy.

Na průběh závodu v cílovém kopečku na frýdeckém náměstí dohlížely více než tři desítky pořadatelů, kteří hlídali průjezdnost trasy a také nachystali celý prostor pro příjezd závodníků. „Je tady asi pětatřicet brigádníků, kteří pomáhají s přípravou cílového prostoru. S pracemi jsme začali už ve středu. Museli jsme vyložit několik tun železných oplůtků a nainstalovat je,“ přiblížil organizátor cílového prostoru Michal Kautz.

Vodní nádrž Baška, 6. srpna 2020 v Bašce u Frýdku-Místku.
OBRAZEM: Baška v Beskydech žije, ale dá se tam hýbat. Návštěvníků je méně

V tropický třetí den závodu cyklisté ujeli bezmála 210 kilometrů, šlo o nejdelší etapu Czech Tour. Za všechny čtyři dny dvanáctého ročníku závodu na sportovce čekalo asi šest set kilometrů jízdy.

Tereza Liczmanová