V Kozlovicích si o víkendu přišli na své příznivci silných strojů a adrenalinu. Kozlovický Bodroteam totiž a místní areálu za Kovářovým lesem uspořádal tradiční motoskijöringové a motokrosové závody. Tato neobyčejná událost na místo přilákala několik stovek fanoušků a nadšenců. „Účast je fantastická, a to jak jezdců a závodníků, tak i diváků. Přišlo jich mnohonásobně více, než jsme očekávali. Jsme maximálně spokojeni,“ usmíval se hlavní organizátor a předseda Bodroteamu Rostislav Ondračka.

„Na start se postavilo padesát závodníků v zimním motokrosu a dvacet závodních dvojic v motoskijöringu, mezi kterými jsou i někteří skutečně špičkoví jezdci, kteří mají za sebou například i účast na mistrovství republiky v motokrosu,“ pověděl Rostislav Ondračka. V Kozlovicích se představily dvojice v motoskijöringu, tedy ve složení jezdec na motorce a za ním na laně jedoucí jezdec na lyžích. Poté proběhly závody v zimním motokrosu, a to v kategoriích profi, hobby a veterán nad 40 let. Kromě toho se pak startovaly i čtyřkolky.

Že je motoskijöring sport skutečně pro všechny věkové kategorie, dokázali nejmladší účastníci závodu: jezdec na motorce dvanáctiletý Richard Tabach v týmu s jezdcem na lyžích desetiletým Jiřím Červenkou. „Na motorkách Enduro jezdím už od svých šesti let. Přivedl mě k tomu taťka. Oba jsme právoplatní členové Bodroteamu,“ usmíval se dvanáctiletý Richard Tabach, který si v jízdě na terénní motorce nezadá se zkušenými dospělými jezdci. „Motoskijöring jsem ale právě teď vyzkoušel poprvé. Líbilo se mi to, je to fajn a určitě to zase někdy zkusím,“ dodal. Na laně za motorkou za ním jel na lyžích desetiletý Jiří Červenka: „Lyžuji už od svých čtyř nebo pěti let. Motoskijöring jsem ale také jel poprvé. Trochu jsem se bál, ale nakonec se mi to líbilo a zase si to někdy zopakuji,“ zhodnotil závod jeho nejmladší účastník.

„Přišel jsem se podívat a fandit kamarádům, kteří tu závodí. Sice jsem zmrzlý na kost, ale určitě to stojí za to. Nejlepší ze všeho jsou starty, jak kolem závodníků lítá sníh, hrčí motory a vypadá to všechno správně dramaticky. Jsem velký fanda do motokrosu a na závody se chodím dívat často jak do Kozlovic, tak i jinam,“ prozradil jeden z diváků Michal Novotný z Čeladné.

„Závody v motoskijöringu a v motokrosu v Kozlovicích pořádáme každý rok minimálně jednou za sezonu. Děláme to pro pobavení místních i proto, aby si jezdci mohli zazávodit i přes zimu,“ vysvětlil organizátor Rostislav Ondračka. „Hodně nám pomáhá Obec Kozlovice. Příprava samotných závodů potom obnáší několikadenní práci členů Bodroteamu. Pěknou trať se podařilo vytvořit hlavně zásluhou člena teamu Vladimíra Kuchaře,“ pověděl Rostislav Ondračka.

V motoskijöringu zvítězila dvojice Ondračka – Videcký, druzí byli Jan Kuchař – Menšík a třetí Vladimír Kuchař – Prašivka. V zimním motokrosu se umístil v kategorii „profi“ na prvním místě Ondračka, druhý Škuta a třetí Žáček. V kategorii „veteránů“ zvítězil Lach, druhý skončil Videcký a třetí Vladimír Kuchař. V kategorii „hobby“ byl nejúspěšnější Tofel, na druhém místě se umístil Němec a na třetím místě Kocián. Čtyřkolku vedl nejrychleji Koiš, druhý skončil Dobiáš a třetí Škuta.