Požár měl tragické následky – jedna starší žena zemřela, osm lidí se nadýchalo kouře, takže museli být převezeni do nemocnice. Redaktor se na místě události od zdejších obyvatel dověděl, jaká byla nejpravděpodobnější příčina požáru. „Ta paní, která nakonec zemřela, měla údajně usnout v posteli s cigaretou. Plameny se následně rychle rozšířily po vybavení bytu. Na chodbu se valil hustý a tmavý kouř. Byla to prostě hrůza. Lidé utíkali po schodech ven, protože se tím kouřem dusili. Já jsem byla mezi nimi. Ihned jsem si vzpomněla na nedávnou tragédii ve Frenštátu pod Radhoštěm, kde ty následky byly ale mnohem horší. Tady naštěstí zemřel jen jeden člověk," těžce hledala slova žena, která nechtěla být jmenována.

Více informací k požáru najdete ZDE!

V nedaleké večerce se v úterý 5. března  před polednem o tragické události hodně mluvilo. „Tu zemřelou jsem znala od vidění. Je smutné, co se jí stalo. Když ještě byla čilejší, chodila si do naší večerky pravidelně nakupovat. V poslední době ale nemohla moc na nohy, takže byla většinou doma. Proto jí nakupovala dcera," prozradila zdejší prodavačka. Hasiči měli říct, že zemřela udušením. Když vyrazili dveře, našli ji tam ležet. Co já vím, tak hasiče přivolával soused. Tak závažný požár, při kterým někdo zemřel, jsme tu ještě neměli. Zatím nevím, jestli půjdu na pohřeb. Jsem dost časově vytížená," dodala osmašedesátiletá prodavačka Marie C., která bydlí v sedmnáctém patře domu.

„Já bydlím v desátém patře, takže kousek od bytu, kde začalo hořet. Všechno se to odehrálo strašně rychle. Stačil jsem utéct před barák, takže kouře jsem se nenadýchal. Já jsem taky slyšel verzi, že měla usnout s cigaretou, což se jí stalo osudným," řekl dvaadvacetiletý Tomáš Doubrava z Frýdku-Místku. „Taky jsme byli mezi evakuovanými. Bydlíme v devátém patře. Na venku jsme byli asi dvě hodiny. Potom jsme se zase mohli vrátit. Tu noc jsme už toho moc nenaspali," vzpomínala osmadvacetiletá Michaela Balejová.

Hasiči bouchali a zvonili na dveře, aby lidé, co bydlí v horních patrech, urychleně opustili byty. Do domu pak během zásahu nesměl nikdo vstupovat. „Na to jsem doplatil já, právě jsem chtěl navštívit svou babičku. Dovnitř jsem ale nesměl. A to jsem za ní přijel až z Prahy. Setkali jsme se až po několika hodinách, kdy hasiči opět začali lidi do paneláku pouštět," uzavřel třicetiletý Jarek Filip.