Podle svých slov musejí snášet odporný zápach, který se už několik měsíců line prakticky po všech patrech domu.

„To ovšem není všechno, začali se nám tady šíleným způsobem množit krysy, které dokonce volně běhají po chodbách. Když pak nějak zdechnou, nikdo jejich mrtvá těla neuklízí. Už dále nechceme žít s krysami. Je to hnus,“ bezradně si stěžovala jedna ze zdejších obyvatelek, která se s problémem přišla svěřit do redakce Deníku.

Její kamarádka, která rovněž nechtěla ze strachu z pomsty říct své jméno, k tomu dodala: „Když se snažíme na to upozornit předsedkyni výboru Společenství vlastníků jednotek Michaelu Bartkovou, aby s touto zoufalou situací už něco konečně dělala, než dojde k nějakému zranění nebo se nakazí infekční nemocí třeba děti, výsledek je pokaždé stejný. Jedná s námi vždy arogantně, nic neřeší a několikrát nás poslala do pr…e s tím, že jsme pouze obyčejní nájemníci, takže se nemáme co starat. Údajně nemá čas řešit takové blbosti. A ještě drze dodala, že máme být všichni rádi, že tady nemáme štěnice. Jak k tomu ale přijdeme, když poctivě platíme nájem. Ona přitom za tuto funkci bere peníze, jenže absolutně vůbec nic neřeší.“

Krysy nedávno jedné z nich prokousaly počítačový kabel, který redaktorovi přinesla jako důkaz ukázat. „Jsme už tak zoufalí, že jsme se rozhodli zkontaktovat hygienickou stanici. Pevně doufáme, že nám pomohou. Rozhodně nechceme vánoční svátky strávit v takto děsivých podmínkách,“ prohlásila.

Redaktor Deníku sev úterýdo zmiňovaného paneláku vypravil, dotyčnou předsedkyni výboru Společenství vlastníků jednotek Michaelu Bartkovou ovšem doma nezastihl. Zjistil si na ni ale mobil, který mu zvedla, takže se mohla ke všemu taky vyjádřit.

„Je mi jasné, že za vámi s kritikou na mou osobu přišli členové bývalého výboru, kteří naopak nám dělají neustálé naschvály, jelikož se stále nedokázali smířit s tím, že o své funkce prostě přišli. Arogantní a sprostí jsou ale oni. Vůbec není pravda, že bych neřešila krysy, které v kanálech skutečně máme, za což samozřejmě nemůžu. Objednali jsme už kamery, abychom věděli, se zdržují. Nasadili jsme už proti nim i jedy. A ten smrad, na který tak poukazují, je z jejich rozkládajících těl,“ bránila se Bartková, která sama v poslední době zažívá teror.

„Někdo mi sekundovým lepidlem poškodil zvonky. Navíc mi kdosi pravidelně v noci co půl hodiny volá do mého bytu. Je to psychický nátlak. Rozhodně se budu taky nějak bránit,“ dodala Bartková, podle níž se taktéž nezakládá na pravdě, že by si na její práci stěžovala většina nájemníků z jejich domu.