Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Obyvatelé Paskova se ještě letos dočkají velkého sálu

Paskov – Stará sokolovna v Paskově se právě nyní proměňuje k nepoznání. Obec se totiž pustila do její celkové rekonstrukce. Z chátrajícího a zcela nevyužívaného objektu by mělo vzniknout moderní víceúčelové kulturní a společenské centrum vhodné pro pořádání kulturních a společenských akcí či různých školení a v němž najdou zázemí i místní spolky, sportovci, taneční kroužek či mažorezky.

16.8.2010 1
SDÍLEJ:

Někdejší sokolovna v Paskově nyní prochází celkovou rekonstrukcí. Z chátrajícího a zcela nevyužívaného objektu by mělo vzniknout moderní víceúčelové kulturní a společenské centrum. Práce by měly být dokončeny už v září.Foto: Deník/Jana Rumianová

Svůj prostor tu dostanou i maminky s malými dětmi v předškolním věku a volný čas tu bude moci trávit i místní mládež. Základem bude sál, do něhož se pohodlně vejde kolem dvou set lidí a doplňovat jej bude přísálí, jedna nebo dvě klubovny a restaurace bez kuchyně. V Paskově sice funguje hned několik sálů, například nad Zámeckou krčmou nebo v Oprechticích, ty jsou ale podstatně menší. Pro větší společenské akce, jako jsou plesy či zábavy, jsou však tyto sály nejsou zcela vyhovující.

Bývalou sokolovnu získala obec do svého vlastnictví teprve zhruba před třemi lety, kdy zastupitelstvo obce rozhodlo o koupi této budovy. „Sokolovna předtím byla asi dvacet let s výjimkou restaurace byla naprosto nevyužívaná a ve velmi špatném technickém stavu,“ popsal starosta Paskova Petr Pauk (ODS). Poté, co obec budovu získala, nechala zpracovat projekt na rekonstrukci celé budovy. Záměrem bylo zde vytvořit komunitní centrum. „Ukázalo se, že kromě restaurace v ní nebylo prakticky nic v pořádku,“ podotkl starosta.

V polovině loňského roku tedy nejprve začaly práce na kompletní výměně střechy, která byla i působením dřevomorky v havarijním stavu. Poté přišly na řadu další práce. „Výměnou či rekonstrukcí prošlo v budově prakticky všechno. Došlo na změnu systému ústředního topení z pevných paliv na ekologické plynové vytápění, byly vyměněny všechny podlahy, rozvody, zrekonstruovány byly veškeré vnitřní prostory, budova dostala nová okna a částečně byly upraveny i venkovní plochy. Někdejší sokolovna je nyní nově vybavena přístupovou rampou pro vozíčkáře,“ pospal Petr Pauk. Nyní se práce blíží k závěru: „Dokončeny by měly být do konce září a kolaudace by měla proběhnout od konce letošního října. Pokud se vše podaří, v zimě už by tu už mohly proběhnout první akce,“ prozradil starosta.

Oprava budovy bude stát zhruba 17 milionů korun. „Po dokončení rekonstrukčních prací počítáme ještě s dovybavením vnitřních prostor. Momentálně se na toto zpracovávají nabídky,“ doplnil Petr Pauk. „Na rekonstrukci jsme se snažili získat dotaci z evropských fondů, ale nepodařilo se nám to, protože tak velké projekty Regionální operační program nepodporoval. Částečně jsme ale získali dotaci ze Státního fondu životního prostředí ve výši 5 milionů korun, která pokryje výměnu oken a zateplení budovy. Zbytek rekonstrukce hradí obec ze svého rozpočtu,“ vysvětlil starosta. „V Paskově zbývá ještě mnoho neopravených budov, které ale nejsou ve vlastnictví obce. Jsem rád, že se nám tuto investiční akci podařilo uskutečnit a že v Paskově po více než dvaceti letech bude budova někdejší sokolovny opravená a bude opět sloužit veřejnosti,“ dodal.

Ještě před začátkem rekonstrukce obec provedla mezi obyvateli města průzkum, zdali by zdejší lidé vůbec úpravu sokolovny na takovéto víceúčelové zařízení uvítali a pokud ano, co všechno by ve zrekonstruovaných prostorách chtěli mít. Paskovští se v tomto průzkumu jednoznačně vyjádřili pro tento záměr s tím, že pro kvalitu jejich života rozhodně bude přínosný. Podle výsledků tohoto průzkumu pak bylo také zadáno zpracování projektu.

Autor: Jana Rumianová

16.8.2010 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Petice proti stavbě supermarketu ve Vratimově.
6

Prodej pozemků pro supermarket rozděluje Vratimov na dva tábory

Fotbalový pažit v Řepištích je na sobotní televizní utkání připraven.

Snad nebudou hráči hledět do kamer, přeje si předseda fotbalistů Řepišť

Zprovoznění obchvatu mělo zpoždění

V úterý 17. října byl slavnostně otevřen obchvat Třince v úsecích Nebory – Oldřichovice a Oldřichovice – Bystřice. Jako první se po nové cestě měli v 18 hodin projet motorkáři. 

Babí léto v Ostravě. V kraji meteorologové naměřili víc než 22 stupňů

V Česku pátý den po sobě padaly teplotní rekordy. Nová maxima dnes hlásí 25 ze 144 stanic měřících 30 a více let, většinou v Moravskoslezském a Zlínském kraji, kde bylo i přes 22 stupňů Celsia. Nový rekord si ale připsala i Labská bouda v Krkonoších. Vyplývá to z informací na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Policisté rozpletli případ, kdy řidič ujel od těžké nehody

Vážnou nehodu, která skončila nárazem vozidla do vzrostlého stromu, vyšetřují frýdecko-místečtí policisté. Událost se odehrála v září u hřbitova ve Staré Vsi nad Ondřejnicí.

Představujeme prvňáky ZŠ v Milíkově a Bukovci

Deník přináší čtenářům nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků najdou své prvňáčky každou středu na straně 4 a na webu. Deník si tak mohou koupit na památku. Fotografii zvětšíte kliknutím. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení