Ředitelství silnic a dálnic nově podepsalo smlouvu se stavební firmou, která se pustí do navýšení protihlukových zábran u dálnice D48 mezi výjezdem z Frýdku-Místku a sjezdem na Nošovice. Cena zakázky se má celkově vyšplhat na téměř třicet milionů korun.

Nejde přitom o jediný úsek dálnice D48, kde nastanou změny týkající se protihlukových stěn. Další zakázky na vybudování nových stěn vypsalo ŘSD v posledních měsících pro úsek D48 v blízkosti Vojkovic a také v Lysůvkách na okraji Frýdku-Místku. Jde o lokalitu, kde při cestě z Rychaltic končí dálnice kvůli chybějícímu obchvatu města. Protihlukové zábrany tam dosud chrání jen jednu stranu silnice směrem k Zelinkovicím, lidé z Lysůvek si tak dlouhodobě stěžují na hluk.

Ilustrační snímek.
Nastražené hřebíky ohrožují bezpečnost nejen cyklistů

Už loni byly dokončeny nové protihlukové zdi také v některých úsecích silnice I/56 mezi Frýdkem-Místkem a Frýdlantem nad Ostravicí. Od května se na výstavbě bariér pracuje také v Kunčičkách u Bašky v těsné blízkosti Frýdku-Místku. Řidiči tam od té doby musejí počítat s dopravním omezením, stavební práce by měly být hotovy ještě o letních prázdninách.

Také kolem plánovaného obchvatu Frýdku-Místku, jehož výstavba se však zřejmě znovu opozdí, by měly vyrůst protihlukové zdi. Celkem by měly měřit přes osm kilometrů. Pro ochranu obyvatel před hlukem budou zřízeny čtyři protihlukové stěny i podél nového napojení z D56 na samotný obchvat.

Pivopění 2017 ve Frýdku-Místku.
Žízeň lidé hasili na Pivopění