Hned po svém příjezdu se mezi oběma hráči a jejich příznivci z Eben-Ezeru a dalších zařízení Slezské diakonie rozproudila živá diskuse, která nenechala nikoho na pochybách, že uživatelé služeb Slezské diakonie mají o veškerém dění u Ocelářů výborný přehled.

V soutěži inspirované někdejším televizním „kufrem“ následně Erik Hrňa i Jakub Orsava prokázali, že si dokáží poradit nejen na ledě, ale i na poli pantomimy. Krom toho si s lidmi s postižením zahráli i stolní tenis a rozdali velmi žádané autogramy i spoustu suvenýrů s klubovou hokejovou tématikou.

Návštěvy třineckých hráčů mají v Horním Žukově dlouhou tradici loni v červnu sem dokonce zavítali i s pohárem vítězů extraligy, který se jim v roce 2011 podařilo vybojovat. „Chtěli bychom celému klubu HC Oceláři Třinec poděkovat za obrovskou vstřícnost,“ uvedla Zuzana Wronková z domova Eben-Ezer. „Mnozí z našich uživatelů hokejem opravdu žijí a podobné návštěvy jsou pro ně velkou událostí,“ dodala.

Celá Slezská diakonie věří, že dobrá spolupráce s třineckým hokejovým klubem bude pokračovat i v budoucnu a přinese ještě mnoho dalších společných akcí. Ocelářům proto všichni zaměstnanci i uživatelé služeb Slezské diakonie přejí hodně zdaru do zbytku letošní sezony a mnoho sil při obhajobě mistrovského titulu.