Poláčkovi jsou přesvědčeni, že byla zavražděna, ale na jejich volání o potrestání údajného vraha prý nikdo neslyší. Závěry vyšetřování hovoří o nešťastné náhodě, jejich dcera se měla ten den utopit v řece Ostravici ve Vratimově. Ač od osudného dne uplynulo 20 let, manželé Poláčkovi se nadále snaží, aby se jejich případem někdo zabýval. Nevěří, že úmrtí jejich dcery byla nešťastná náhoda.

„Nejvíce mě štve to, že je potřeba vyřešit jednoduchý problém, ale zainteresovaní ho ututlávají. A tak to je od samého počátku. Policisté, kteří případ vyšetřovali, státní zastupitelství, které mělo nad případem dohled. Na naše odvolání nám pak byly napsány takové nesmysly, které nemají s pravdou nic společného," řekl Jozef Poláček. „A tak to jde pořád dokola, nikdo se tímto případem nechce zabývat. Komunikujeme se všemi možnými úřady, ale výsledek není žádný. Vždyť my jsme zjistili, že existují dva formuláře o prohlídce mrtvé dcery. Na jednom je příčina smrti přepsána ze smrti udušením na smrt utonutím. Na druhém existuje zápis potvrzující smrt utonutím. Patolog řekl, že neměla v plících vodu a že asi byla uškrcena tričkem. Našli jsme svědkyni, která viděla, jak dceřin známý ji u vody chytil za krk. Máme i další svědky, kteří by potvrdili, že se dcera neutopila," doplnil Jozef Poláček, který minulý týden navštívil redakci Deníku, aby prozradil, co je v daném případu nového.

„Dvacet let se snažíme dovolat pravdy, poukazujeme na to, že policisté pochybili," svěřil se Jozef Poláček. „V poslední době jsme se obrátili i na policejního prezidenta, který naši stížnost zamítl. Jsem přesvědčen, že tato tragédie, při které přišla o život naše dcera, byla prostě ututlána," myslí si Jozef Poláček. „Navrhoval jsem vyslechnout svědky, které mám k dispozici, a kteří by řekli, jak to opravdu bylo. Ale tyhle svědky nemá nikdo zájem vyslechnout. A podle mého to jsou velice důležití svědci," doplnil Jozef Poláček, který netuší, na koho by se měl dále obrátit, aby v případu nastal kýžený zlom. „Ve svém úsilí ale vytrváme až do konce. Chceme jen spravedlnost," uzavřel Jozef Poláček.