Vedoucí, kteří se dětem v Kozlovicích věnují, pozval v pátek večer starosta obce Miroslav Tofel na obecní úřad. „Myšlenku nějakým způsobem ocenit práci vedoucích jsem měl delší dobu, ale nevěděl jsem, jak je vybrat. Nakonec jsme se nechali inspirovat Brušperkem. Nechali jsme na samotných spolcích, aby sami navrhli tyto vedoucí,“ řekl starosta Miroslav Tofel s tím, že byly jen dvě podmínky – vedoucí musí s dětmi pracovat minimálně tři roky a zároveň je vedoucím kolektivu, kde jsou děti a mládež do osmnácti let.

Spolky pak navrhli 24 vedoucích, z nichž každý obdržel částku dvou tisíc korun, kterou si právě v pátek převzal. „Koho spolky navrhly, ten byl schválen. Tím, že v Kozlovicích je spolků hodně a svým způsobem se o děti i přetahují, navíc tito vedoucí se pohromadě jen stěží setkají, pozvali jsme je na obecní úřad,“ vysvětlil starosta.

Mezi těmito vedoucími byl také Radomír Chýlek, který se věnuje nejmenším fotbalistům. „Dětem se věnuji asi čtrnáct let, vlastně když můj kluk začínal v šesti letech s fotbalem. Oproti dospělým je trénink dětí úplně jiný. Mladého kluka musíte hlavně naučit, aby ho fotbal bavil,“ vysvětlil Radek Chýlek. Mladým včelařům se zase věnuje Josef Tkáč, který byl dlouholetým předsedou kozlovických včelařů. „S dětmi jsem začal pracovat 7. července 1997, kdy jsem vystřídal Štěpána Pustku. Dítě musíte umět zaujmout. Co mu chcete sdělit, musí být podáno zábavným či zajímavým způsobem. Děti se mnou například rády chodí do včelína, do přírody,“ řekl kozlovický včelař.

„Na tomto setkání se vedoucí spolků mohli navzájem poznat a předat si své nápady či zkušenosti,“ uzavřel starosta Tofel.