Lidé požadují okamžité řešení stávající dopravní situace na silnici I/11 (I/68) v úseku Třanovice – Oldřichovice – Bystřice. Vadí jim zejména zpochybnění vládního usnesení, že k dokončení staveb dojde v letech 2012 až 2013.

Odpověď ministerstva zmiňuje zahájení přípravy přeložek silnic v roce 2006 a loňské práce na dokumentaci pro územní rozhodnutí, dopis mapuje i aktuální stav přípravy. Ministerstvo signatáře ubezpečuje, že má zájem na řešení stávající dopravní situace a na včasném zprovoznění přeložek. „Nelze ovšem předjímat průběh majetkoprávního vypořádání, při kterém mohou případné nesouhlasy vlastníků a následná vyvlastňovací řízení pozdržet průběh přípravy stavby,“ stojí v odpovědi.

„Očekával jsem, že to bude konkrétnější. Vše už bylo v minulosti řečeno, nehledě na to, že to poslali o měsíc později,“ řekl v pátek redakci Adolf Bolek z petičního výboru.

Na protesty je ještě čas

Podle něj ministerstvo neslíbilo, že stát stavbu stihne v termínu. „Napsali, že to předpokládají. Lidé se teď ptají, co bude dál,“ konstatoval Bolek. Petiční výbor ukončil činnost, ale uvažuje se například o vzniku občanského sdružení, které by postup příprav hlídalo.

Bolek upozornil, že protest lidí přichází v úvahu jen pokud bude jasné, že silnice do pěti let nebudou. „Termín je stanoven. V případě jeho nedodržení by občanská neposlušnost měla opodstatnění. Ono se o tom mluví, já jsem se vždy snažil to tlumit,“ připomněl Bolek.

Kam dál?

Radar nelže: u školy v Neborech se jezdí i 175 kilometrů v hodině

Petice k silnici zatím bez odpovědi

Postavte silnice včas, vyzve vládu petice