„Olše se vylila v 11.15, Závodní nebude otevřena, dokud železárny nebudou mít posouzení statika,“ řekl redakci Ladislav Chromec z krizového štábu. Hladina Olše se začala zvedat dvě hodiny po půlnoci, a to kvůli zvýšeným srážkám na Jablunkovsku. „V Jablunkově je Olše výše než včera,“ připomněl Chromec.

Více k tématu si přečtěte v souvisejících článcích

Dopravu přes Závodní ulici se už podařilo provizorně vyřešit. "Přibližně ve 13 hodin bude spuštěn provoz levým jízdním pruhem, a to pouze směrem do Třineckých železáren. Výjezd z hlavní brány železáren bude pořád pouze přes Kanadu," upřesnila později Iveta Stoszková z třinecké radnice s tím, že vše se může v závislosti na postupu povodní změnit.

Podjezd myší díra je zatím průjezdný oběma směry. „Děláme maximum pro to, aby to tak zůstalo. Je to psychologický moment,“ uvedl Chromec. Problémy s čerpáním vody v myší díře souvisejí právě s rozvodněnou Olší. „Jsou to spojené nádoby,“ řekl.

Povodňová situace přerušila do úterý provoz ZŠ a MŠ v Hrádku na Jablunkovsku. Ve výjimečných případech je zajištěn dohled nad dětmi a žáky v dolním oddělení mateřské školy. Škola by měla být otevřena ve středu 19. května.