Částečná uzavírka se už nějakou dobu týká silnice druhé třídy v úseku Konská – Třinec, provoz je zde řízen světelnou signalizací, a to do 19. května. „Po dvacátém květnu si řidiči oddechnou,“ odhadla třinecká starostka Věra Palkovská s tím, že právě za pět týdnů dojde na částečné zúžení za obousměrného provozu. Vše potrvá do 21. července, stávající uzavřené úseky se budou postupně po etapách zkracovat.

Více k tématu si přečtěte v souvisejících článcích

Od tohoto týdne je navíc uzavřen jeden jízdní pruh silnice ve směru na Folvark – jde o úsek mezi křižovatkou se silnicí II/476 a křižovatkou s místní komunikací vedoucí ke kostelu a hřbitovu. I zde provoz v jednom směru řídí světelná signalizace, předpokládá se, že do 30. dubna. V těchto dnech přitom měla odstartovat i dvouměsíční úplná uzavírka silnice III/4682 ve Vendryni, a to v úseku mezi železniční stanicí a autobusovou zastávkou Vendryně „u kříže“.

Sanitkám hrozilo zdržení

Protože došlo ke kolizi termínů, je vendryňská akce přesunuta. „Požadavek o souhlas přišel minulý týden, ale je tam změna. Nemůže být souběžně uzavřena i silnice ve Vendryni, například záchranka by se nemusela dostat včas na místo,“ naznačila Palkovská. Termín je předběžně posunut na 1. května, úsek nebude průjezdný do 30. června.

Starostka nevyloučila, že práce ve směru na Folvark se podaří o několik dní zkrátit. „Prosím řidiče, kteří se na nás různými způsoby zlobí, o trpělivost a pochopení. Bez omezení by se „čistá Olše“ realizovat nemohla a je nutné dát to do souladu. Kromě projektu revitalizace běží i výstavba třetího rychlostního koridoru. Stačí jedna havárie na „jedna jedenáctce“, a v této části regionu je dopravní kolaps,“ řekla Palkovská, která řídí i Slezský vodohospodářský svazek, jehož se miliardová revitalizace týká. Předpokládá, že stavební práce v Třinci skončí v září.