Frýdek-Místek – Již od jara loňského roku se snaží vedení města regulovat vyhláškou provoz problémových barů. Prvně odzvonilo problémové lokalitě na Růžovém pahorku ve Frýdku, konkrétně provozovně Excel. Od té doby se seznam podniků rozšířil o dva lokály, ke kterým by se v brzké době měly přidat další provozovny ve Frýdku-Místku.

V září projednávali zastupitelé možnost zrušení vyhlášky regulující provoz baru Excel. Zrušení vyhlášky podpořili všichni přítomní zastupitelé radniční koalice, naopak opozice byla proti a zrušení vyhlášky neprošlo o jediný hlas. Situace tedy zůstala taková, jak byla původně nastolena. V prosinci byl omezen provoz sportbaru Krokodýl v Zahradní ulici a pivnice Zubr v Brožíkově ulici. Nyní se k nim podle rozhodnutí radních mají nově přidat provozovny Cihla a Kraken. „Schválili jsme rozšíření vyhlášky o další dvě provozovny Cihla na ulici Dobrovského a Kraken na sídlišti Slezská, což jsou provozovny v panelákové zástavbě,“ uvedl primátor města Frýdku-Místku Michal Pobucký.

I zde vedl radní k rozhodnutí rozšířit vyhlášku o další provozovny neklid, který v nočních hodinách u provozoven vzniká. Například v okolí baru Kraken si místní na problémy stěžovali již dávno. „O víkendu se tady nemáme vůbec šanci v klidu vyspat. Noční klid? Tak ten tu nefunguje vůbec. Do dvou hodin slyšíme nejen dunění z diskotéky, ale i hudbu, protože mají věčně otevřené dveře na terase. Po druhé hodině pak ta rozkurážená omladina začne vylézat. Vyřvávají po celém sídlišti až do pěti,“ osvětlil Deníku před časem situaci v okolí Krakenu Milan Jedlička.

„Cestou rozkopávají všechno, na co přijdou. Odpadkové koše, skleněné výplně – a když jim něco řeknete, tak křičí ještě víc, že prý je demokracie!“ dodal tehdy nešťastný důchodce. V brzké době by měl být omezen i podnik Mamma mia u místeckého náměstí.

„V podniku se konají diskotéky a soustředí se v něm zejména mladí lidé. V jeho těsné blízkosti evidujeme již delší dobu nepořádek – rozbité skleničky i láhve, nedopalky od cigaret, odpadky, a to v takové míře, že naše technické služby tam po každém víkendu posílají úklidovou četu. Naše trpělivosti je ale u konce. O víkendu, před jarními prázdninami, létaly před tímto podnikem vzduchem popelnice až na druhou stranu komunikace. To už není o bavení se na diskotéce. Došlo k ničení obecního majetku, odpadky se válely všude kolem. Proto budeme požadovat, aby i v tomto podniku byla omezena provozní doba do půlnoci a v pátek a v sobotu do jedné v noci. Pokud to zastupitelé schválí, bude omezení platné od 1. března,“ dodal důvody, proč se zvažuje i omezení provozovny Mamma mia, primátor Michal Pobucký.