„Ráno jsme si museli přivstat, protože jsme z Nového Jičína a chtěli jsme zde být včas. Chodíme zde pravidelně, ale letos je to tady úžasné díky nádhernému počasí,“ svěřila se Deníku Jana Foltýnová. Hradní kaple nemohla všechny zájemce o mši pojmout, proto lidé museli postávat i venku. „To nevadí, pěkně jsme se prošili a do kaple se podíváme po mši. Chceme si to tady hlavně užít,“ řekl Radek Jasek.

Někteří z přítomných využili slunečného počasí a vydali se až do nejvyšších míst hradu, aby se mohli rozhlédnout po okolí. „Je neuvěřitelné, jaký je dnes krásný výhled. Na tuto pouť chodím často, ale takové super počasí nepamatuji. Zažil jsem zde většinou mlhavo a déšť,“ prozradil Jaromír Kupčák z Frýdku-Místku.

Komu se nechtělo až na hrad, mohl zůstat v centru obce, kde byl nespočet stánků nabízejících různé pouťové zboží, ale nechyběly i vánoční dekorace. „Většina stánků nabízí to, co člověk koupí všude, proto si tady nekoupím nic. Ale věřím, že když zde někdo dorazí s dětmi, tak mu nezbude nic jiného, než mu něco koupit. Na to tito prodejci spoléhají,“ zamyslela Ludmila Kročková.

Hukvaldský hrad tak zažil poslední akci letošní sezony, návštěvníkům se jeho brány opět otevřou v dubnu.