Předseda představenstva TS Jaromír Kohut připomněl, že cílem bylo dosáhnout minimálně 75procentní spokojenost, která zahrnuje odpovědi „zcela spokojen" i „spokojen". Celkem bylo v srpnu osloveno 460 respondentů, z toho 232 žen.

Společnost TS nyní zveřejnila výsledky. Vyplývá z nich například to, že s úrovní veřejného osvětlení jsou lidé spokojeni z více než 91 procent. Nespokojených bylo 5,2 procenta oslovených. Jaromír Kohut konstatoval, že za celou dobu testování klesla spokojenost v této oblasti pouze jednou, a to na 85 procent v roce 2009, jinak se nikdy nedostala pod 90 procent.

Nasvětlení přechodů pro chodce podle TS kladně hodnotilo 81,1 procenta respondentů, přičemž loni byla spokojenost vyšší o 2,6 procenta. Nespokojených je letos více než deset procent. Jaromír Kohut naznačil, že dotazovaní nejvíce kritizovali krátkou dobu zelené pro chodce na semaforu u přechodu u Kauflandu. „Na tomto místě jsou signální plány nastaveny tak, aby křižovatka byla co nejlépe prostupná jak pro motoristy, tak i pro pěší. Při dnešních dopravních zátěžích v centru města bohužel nelze signální plán u této křižovatky nastavit jinak," upozornil Jaromír Kohut.

„Druhá nejčastěji opakovaná žádost respondentů o blikající přechody pro chodce na více místech ve městě budou podnětem při jednáních s majitelem veřejného osvětlení," prohlásil.

S úrovní loňské vánoční výzdoby bylo letos spokojeno 86,3 procenta oslovených, což je oproti loňskému roku o 4,6 procenta více. Nejvyšší procento spokojenosti bylo podle TS dosaženo v letech 2005 až 2007, kdy se pohybovalo nad 90 procenty.

„Nespokojenost v letošním roce byla devět procent. Loňská 12procentní nespokojenost byla podnětem pro jednání managementu TS s vedením statutárního města Frýdek-Místek. V současné době se plánuje modernizace výzdoby a také byla zavedena opatření pro lepší výběr vánočních stromů," sdělil Jaromír Kohut.