Tradiční akce, během níž se mohou příchozí seznámit s náročnou prací všech složek záchranného systému, se uskuteční v sobotu 8. června od 10 do 13 hodin na náměstí Svobody. Vítaným zpestřením bude hned na úvod celé akce v 10 hodin ukázka služební kynologie, během níž policisté předvedou, jaké kousky zvládají jejich služební psi. Se svým psím pomocníkem, speciálně vycvičeným na vyhledávání drog, dorazí do Třince i celní správa. V bohatém programu Dne s IZS nebudou chybět ani akční scény. O ty se postará krajské kolo soutěže ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel O pohár starostky města. Soutěžní klání družstev profesionálních i dobrovolných hasičů začne v 9 hodin a bude probíhat po celou dobu trvání akce.

Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje prostřednictvím hasičské stanice Třinec připravuje kromě soutěže i řadu poutavých stanovišť, kde se mohou děti i dospělí seznámit s technikou a ukázkami z jejich profese. Příchozí si budou moci za asistence zkušených lektorů sami vyzkoušet první pomoc na resuscitační elektronické figuríně a ošetřit různé druhy zranění. Seznámí se s vybavením hasičů a záchranářů pro předlékařskou první pomoc a k vidění budou také prostředky pro záchranu z vody včetně člunu. Zvídavé děti si budou moci vyzkoušet, jaké to je, sedět za volantem policejních a hasičských vozidel nebo prozkoumat útroby sanitky.

„Upozorňujeme, že Den s IZS bude mít vliv na dopravu v okolí místa konání. Pro zajištění této akce bude nutné uzavřít celé náměstí Svobody včetně parkovišť u finančního úřadu a hotelu Steel, Lidickou ulici v úseku mezi hypermarketem Albert a okružní křižovatkou s Dukelskou ulicí, dále námětí TGM mezi okružní křižovatkou s Jablunkovskou a Lidickou ulicí," řekla mluvčí třineckého městského úřadu Šárka Szlaurová s tím, že komunikace a parkoviště na ulicích Palackého a Komenského budou zachovány.