„Samotná kampaň odstartovala 27. září. Objel jsem přes dvacet měst včetně Prahy," prozradil Emil Adamec. „Nejčastěji jsem byl ve Slezsku, a když to mám zhodnotit, tak z celé kampaně mám velice dobrý pocit, rozdal jsem na 33 tisíc letáků na různých náměstích. Přesvědčoval jsem je o monarchii, což je pro některé novinka, pro jiné spása. Lidé to berou různě," doplnil Emil Adamec, který první část kampaně ukončil 17. listopadu.

Prezidentský kandidát si nemyslí, že se svými aktivitami přišel moc brzy před samotnými volbami. „Já svou kampaň beru jako pomoc králi na trůn. Je to hlavně o obnově království, s prezidentstvím to nemá nic společného. Budoucí čtyři roky plánuji, že má kampaň bude v každém roce nějaké dva tři měsíce. Podle mě není dobré dělat kampaň zrovna v době, kdy je před volbami," vysvětlil Emil Adamec.

Samotný kandidát 19. listopadu odletěl do Hongkongu. „Budu se ale spojovat s přáteli, posílat echa, v květnu mám v plánu přijet a zase pokračovat. V Sedlištích má odnož Koruna Česká, ta mě sice nepodporuje přímo, ale máme tady společnou vizi," řekl sochař, který má čas i na tvorbu. „Já celou svou kampaň zařazuji do projektu Akupunktura Země, kterou už dělám minimálně dvacet let. Je to součást mé práce – léčení planety nejen sochami, ale i politicky. Lidi na náměstích potěší, když tam umístím sochu, nebo když jim řeknu něco o králi. Berou to pozitivně," prozradil.

Emil Adamec několik hodin před odletem také prozradil, co jej čeká. „Po několika měsících konečně uvidím svou ženu, ale mám rozjeto několik dalších projektů, například v Číně, Hongkongu, v Rusku, pracuji také na knížce, kterou chci dokončit. Takže do května, než se sem vrátím, mám co dělat," pravil sochař, který v Hongkongu trvale žije. „Ale nikdy nezapomínám na naši zemi, říkám záměrně zemi a ne republiku. Vím, že současný stav nedonutí nikoho, aby vyšel do ulic a řešil to nějak radikálně. Ale já mám na vše pohled i ze zahraničí," uzavřel Emil Adamec.