„Radní rozhodli o zpracování projektových dokumentací na připravované akce. Konkrétně na rekonstrukci a opravy vnitřních instalací v městské věžovém domě na ulici ČSA 799 v Místku, ale také na vybudování pumptracku v lokalitě nynějšího skateparku u haly Polárka,“ uvedla Jana Matějíková, mluvčí magistrátu. 

Zpracovávat se bude i projektová dokumentace na výstavbu pumptracku v lokalitě nynějšího skateparku, který byl zprovozněn v loňském roce, řadí se k největším v Česku a je prvním svého druhu, který má krytou bazénovou část. Svými parametry splňuje kritéria pro konání jak domácích, tak i mezinárodních soutěží.

„Pumptrack bude mít dva okruhy, jeden hlavní a jeden doplňkový, které budou vzájemně propojeny. Určen bude pro všechny věkové kategorie s tím, že pohyb po něm bude možný jak na terénních kolech, tak odrážedlech, skateboardech i koloběžkách nebo bruslích,“ přiblížil Michal Pobucký, primátor.

Rada města projednávala také opravy dvou válečných pietních míst, které jsou podmíněny získáním dotací. Konkrétně jde o o opravu Památníku osvobození neboli Holubic u řeky Ostravice. „Náklady jsou vyčísleny na 900 tisíc, od kraje budeme žádat o individuální dotaci ve výši 700 tisíc korun,“ doplnil primátor.

Chystá se i doplnění pamětních desek s českými texty u Památníku padlým příslušníkům Rudé armády při osvobození Frýdku, který se nachází na frýdeckém hřbitově.