Ulice by měla projít opravou od svého nultého kilometru, tedy od vlakového přejezdu, na úseku dlouhém 1,15 kilometru až k odbočce na Ostravici v Nové Vsi. Celkovou rekonstrukcí by měl projít i Harcovský most přes řeku Ostravici. Odhadované náklady na tuto investiční akci přesahují 102,2 milionu korun bez DPH, přičemž město Frýdlant nad Ostravicí by se na opravách mělo podílet částkou přes 11,6 milionu korun. Zbylých více než 90,6 milionů by měla uhradit Správa silnic Moravskoslezského kraje. „Tyto částky jsou však jen orientační a budou upřesněny po ukončení výběrového řízení na zhotovitele stavby,“ upozornil místostarosta Frýdlantu nad Ostravicí Bohumil Dolanský (KDU-ČSL).

„Silnice je rozbitá, křivá a úzká a nevyhovuje už současným požadavkům na bezpečnost. Při revizi Harcovského mostu, který byl postaven ve třicátých letech, se ukázalo, že také nutně potřebuje opravu,“ popsal před časem stav komunikace starosta města Jiří Mořkovský (ODS).

Silnice patří Správě silnic Moravskoslezského kraje a chodník i veřejné osvětlení městu. Obě instituce se proto už před třemi lety dohodly na společném postupu oprav. „Město bude hradit náklady týkající se nově budovaných stavebních objektů nacházejících se v jeho vlastnictví, jako jsou místní komunikace, chodníky, veřejné osvětlení, místní rozhlas a podobně. Kromě toho zaplatí i nutné přeložky inženýrských sítí,“ informoval Bohumil Dolanský.

„V současné době je na stavbu vydáno územní rozhodnutí a předpokládáme, že stavební povolení bude vydáno do konce letošního roku. Samotná stavba by pak měla proběhnout v následujících dvou letech,“ konstatoval místostarosta.

„Termín výzvy pro výběr zhotovitele stavby předpokládáme letos na podzim a samotné zahájení prací pak v polovině příštího roku. Rekonstrukce potrvá jeden rok a dokončena by měla být v roce 2011,“ upřesnil Bohumil Dolanský. Zastupitelé Frýdlantu na svém posledním zasedání schválili aktualizaci rozpočtového výhledu města na příští dva roky, ve kterém se počítá i s touto investiční akcí.