Kvůli rekonstrukci mostu v Bašce, který přes tuto cestu vede, bude frekventovaný úsek této komunikace krátkodobě uzavřen. Informovala o tom mluvčí krajského úřadu Petra Špornová.

„V současné době Moravskoslezský kraj rekonstruuje most s evidenčním číslem 477–039 přes silnici I/56 v Bašce. Během práce stavbaři zjistili, že některé mostní prvky, zejména zábradlí a římsy jsou v havarijním stavu. Kdyby je ale demontovali za plného provozu na komunikaci pod mostem, mohlo by to vážně ohrozit bezpečnost silničního provozu. Proto jsme se rozhodli od sobotního poledne na čtyřiadvacet hodin frekventovanou silnici uzavřít," uvedl náměstek moravskoslezského hejtmana pro dopravu Daniel Havlík s tím, že v uvedeném úseku budou vyznačeny objízdné trasy.

„Cestujícím se za komplikace omlouváme. Most ale opravit musíme, a přitom zařídit vše tak, aby nikdo nebyl ohrožen na zdraví. Věřím, že to veřejnost pochopí," vysvětlil Daniel Havlík.

Komunikace I/56 v úseku mezi Frýdkem-Místkem a Frýdlantem nad Ostravicí bude zcela uzavřena od soboty 10. května od 12 hodin do poledne neděle 11. května.

Náhradní doprava povede z Frýdlantu nad Ostravicí po komunikaci III/48425 (tzv. Stará cesta) přes Pržno do Bašky, Kunčice u Bašky s výjezdem na I/56 u kasáren před Frýdkem-Místkem. Alternativně je možné pokračovat po komunikaci II/477 na Staré město a do Frýdku-Místku.