Motoristé vědí, že v Bašce se už několik měsíců opravuje most nad silnici číslo I/56, která je hlavní spojnicí mezi Frýdkem-Místkem a Frýdlantem nad Ostravicí. V úseku se občas jezdí krokem. „V současnosti jsou zabetonovány mostní římsy, probíhá sanace podhledu nosné konstrukce a následně se bude provádět izolace mostního svršku," sdělila včera redakci mluvčí Správy silnic Moravskoslezského kraje (SSMSK) Šárka Vlčková. Dodala, že práce probíhají podle schváleného harmonogramu a předpokládá se, že budou dokončeny na přelomu 50. a 51. týdne, tedy zhruba v polovině prosince.

Dopravu v Beskydech ovlivňuje i dlouhodobá oprava estakády kolem přehrady Šance. Zde už se jedná přímo o silnici I/56, která je ve správě Ředitelství silnic a dálnic ČR. Celá stavba ještě zdaleka není dokončena, podle informací z ŘSD se ale na zimu pustí komunikace do provozu. Mělo by se tak stát do 14 dnů. Stavbaři se ale na místo vrátí napřesrok v jarních měsících.

U konce je naopak oprava cesty mezi Jablunkovem a Pískem. Motoristé už jezdí po novém povrchu silnice III/01149, čerstvě opravený úsek měří 2,6 kilometru.

„Silnice vykazovala skupinové výtluky a síťové i příčné trhliny, celkově byl její stav velmi špatný," připomněla Angelika Struziaková z technicko-provozního úseku SSMSK. Celkové náklady přesáhly šest a půl milionu korun. „Je možné konstatovat, že jsme dokončili poslední souvislou opravu, plánovanou pro letošní rok, a již nyní se připravujeme na rok 2015," řekl technicko-provozní náměstek krajské správy silnic Milan Novák.

K poslednímu říjnu definitivně skončila i devadesátimilionová rekonstrukce silnice Frýdek-Místek-Paskov-Hrabová. Krajská správa silnic zároveň informovala o tom, že práce, které se týkaly frýdecko-místeckého okresu, skončily dříve než závěrečná „ostravská" část projektu.