Samotný most se klene nad silnicí I/56 vedoucí na Frýdlant nad Ostravicí a je součástí čtyřproudé krajské silnice Ostrava-Frýdek-Místek-Beskydy. Práce na opravě si vyžádají jeho úplnou uzavírku, což se promítne i do dojezdových časů autobusů MHD, proto linky číslo 3, 17 a 19 budou jezdit podle výlukových jízdních řádů.

Řidiči jedoucí od Bašky na Hodoňovice budou muset použít objížďku přes Kunčičky u Bašky s výjezdem na silnici I/56 na křižovatce s podchodem. V opačném směru pak bude nutno na silnici I/56 najet na křižovatce u autosalonu Peugeot. V době, kdy se bude opravovat střed mostu, bude průjezd pod ním na výpadovce na Beskydy sveden v obou směrech na provizoria mezi pilíři a patami náspů.

Deníkem oslovení řidiči na dopravní omezení ani nijak nenadávali. „Těch oprav je tolik, že to ani nestačím registrovat," řekl Jaromír Nevlud z Frýdku-Místku.

„Vždyť v současné době se opravuje silnice z Ostravy na Frýdek-Místek, křižovatka v Místku a tak bych mohl pokračovat. Je to jedno omezení za druhým. Přežili jsme opravu frýdecko-místecké estakády, tak přežijeme i tohle," dodal Jaromír Nevlud. „O opravě mostu jsem slyšel, ale nijak to neřeším. Stejně s tím nic nenadělám, tak proč se nervovat," svěřil se Deníku Tomáš Makúch.

Práce na mostě by měly být ukončeny v srpnu.