Někde uzavírky mostů život řidičům už nekomplikují, na jiných místech se na ně musejí teprve připravit.

V minulých dnech skončily několikaměsíční opravy mostu ve Smilovicích. „Připravuje se kolaudace, termín se každopádně stihne do devětadvacátého dubna by měla proběhnout. Nicméně provizorní provoz máme už asi čtrnáct dní," sdělil Deníku včera starosta Smilovic Miroslav Nogol. Rekonstrukce měla původně skončit v prosinci minulého roku, stavbu ale zkomplikoval plynovod. Po odstranění mostní konstrukce a materiálů kolem zdiva totiž stavebníci zjistili, že je podemletý a celý drží pouze na krytu plastového vedení.

„Proto byly stavební práce přerušené a nastalo jednání s RWE o havarijním stavu a otázce, kdo bude opravu hradit. Po několikadenním jednání se podařilo vedení RWE přesvědčit, že jde o havarijní stav, který nebyl zaviněn rekonstrukcí, ale pravděpodobně vlivem povodní, které v minulosti na řece Ropičance byly," řekl dříve starosta s tím, že se musel vypracovat nový projekt na přemístění plynovodu. Ten už nevede po konstrukci mostu, ale pod korytem řeky. Stavební práce se tedy zdržely o měsíc, další prodloužení zavinily nízké teploty.

V Paskově se naopak na komplikace musejí teprve chystat, připravuje se totiž oprava mostu na silnici třetí třídy s číslem 48411. Na internetových stránkách Paskova se dříve objevila informace, že rekonstrukce začne v pondělí 18. dubna, práce ale odstartují o dva týdny později. „Zhotovitelé, kteří mají stavby na starosti, si vyřizují uzavírky. Firma, která vyřizovala Paskov, si ji vyjednala od druhého května do třicátého června," vysvětlila Šárka Vlčková, mluvčí Správy silnic Moravskoslezského kraje. Upozornila, že dřívější datum zahájení stavby byl pouze předběžný. Kvůli opravě místa poblíž hřbitova a čerpací stanice bude uzavřen úsek Paskov-autoopravna až Paskov-hřbitov. Objízdná trasa povede přes Místeckou a Kirilovovu ulici, kudy budou jezdit i autobusy hromadné dopravy. Nákladní auta budou muset podle vedení Paskova jezdit po silnici R56.

Na stejné silnici přibude 1. června další komplikace. Začne totiž rekonstrukce sviadnovské křižovatky „U Šimla", která se promění v kruhový objezd. V červnu bude provoz částečně omezen, v červenci a srpnu pak křižovatka bude uzavřena zcela.