Šoféři by tak měli zbystřit již tento pátek. V úseku od křižovatky ulic Frýdlantská a Hlavní, takzvané křižovatky U Vykopnutého, až po most přes řeku Ostravici ve směru na Český Těšín se budou pohybovat silničáři se stavebními stroji.

Práce se dotknou také Janáčkovy ulice, tedy úseku pod mimoúrovňovou křižovatkou, kde stojí Tesco.

V době prodlouženého víkendu se odfrézuje povrch vozovky, následovat bude recyklace podloží vozovky za studena a dojde k pokládce nového asfaltového koberce.

„Ano. O nějakých opravách na této silnici jsem už zaslechl. Nedávno jsem byl pár týdnů pryč a po návratu koukám, tady naproti už stihli položit nový asfalt. Mně ten povrch silnice přijde celkem ucházející, ale zřejmě budou dávat kvalitnější materiál," domnívá se Vincent Balogh, který v těsné blízkosti rušného silničního tahu bydlí už od devětašedesátého roku. „Kdyby raději už konečně něco udělali s tou estakádou. Ta je podstatně v daleko horším stavu," doplnil starší muž.

Jak sám říká, na život u silnice, kde denně projede až 45 tisíc vozidel, si za ta léta zvykl. Velkou zásluhu na jeho klidném spaní mají údajně nová plastová okna.

Na tvořící se kolony aut ze svého okna vidí také sedmašedesátiletá důchodkyně. „Bydlím tady devatenáct let, a musím říct, že začátky byly kruté. Klid tu není ve dne ani v noci. Obzvláště v neděli tu jezdí jedno auto za druhým," popsala.

„Ti, kdo brzdí výstavbu obchvatu, ty bych tady nastěhovala a nechala minimálně měsíc bydlet, aby si také užili. Beztak mají postavené své vily někde v Beskydech a na nás tu zvysoka kašlou," pohoršovala se starší žena. „Pokládku asfaltu na protější straně měli hotovou za víkend. Bůhví, co nyní tady budou dělat, když to má trvat měsíc," reagovala na informaci o chystaném dopravním omezení.

Ukončení prací na zmiňovaných úsecích se plánuje na 28. října.