„Tyto opravy nemají na dopravní situaci ve městě žádné větší dopady,“ ujistil ředitel společnosti TS Jaromír Kohut. Jedná se především o opravu výtluků na ulicích Jungmannova, Zdeňka Štěpánka, Gagarinova, Bezručova, Ostravská, Sadová, na točně na Frýdlantské ulici a na parkovišti před Hotelem Centrum.

„S opravami výtluků jsme začali už v březnu, na konci zimy. Nejdříve samozřejmě přišly na řadu opravy nejvytíženějších frýdecko-místeckých silnic a největších děr. Ty už jsou hotovy a nyní opravujeme menší výtluky a silnice na odlehlejších místech,“ vysvětlil Jaromír Kohut. Dodal, že tyto menší opravy provoz ovlivňují jen minimálně, obvykle na ně upozorňují přenosné dopravní značky a práce trvají v řádech hodin.

Obyvatelé Lískovce se kromě toho dočkají zbrusu nového živičného povrchu na dvou místních komunikacích uprostřed obytné zástavby. Na těchto místech momentálně probíhá frézování povrchu a příprava pokládky nového „koberce“. Ani tato rekonstrukce však pro řidiče, kteří Lískovcem pouze projíždějí, nepřinese žádná zásadní omezení. Dopravní omezení o víkendu naopak přinese oprava kruhového objezdu na křižovatce ulic Frýdlantská a Beskydská.