Komplexní rekonstrukce rozvodny ve Frýdlantu nad Ostravicí zajistí zlepšení kvality dodávek elektřiny do podbeskydských měst a obcí, a to od jihovýchodního okraje Frýdku-Místku až po Ostravici, Bílou a Kunčice pod Ondřejníkem, i do firem ve frýdlantské průmyslové zóně.

„Dříve jsme museli při jakékoliv údržbě rozvodny omezovat dodávky našim zákazníkům, díky modernizaci teď můžeme pracovat bez nutnosti odstávky,“ vysvětlil jeden z cílů investice, převyšující 40 milionů korun, člen představenstva ČEZ Distribuce Pavel Šolc.

Původní rozvodna ve zjednodušeném provedení neumožňovala plánovanou údržbu na přípojnici bez odstávky celé rozvodny.

Lidem to přinášelo problémy v podobě přerušení dodávek proudu, také s firmami bylo vždy při opravách třeba dohodnout se na omezení provozu. Po rekonstrukci je už možné provádět práce na přípojnici rozvodny bez omezení odběratelů.

Rekonstrukce zahrnovala kompletní obnovu zařízení venkovní rozvodny od technologií až po stavební části, výměnu systému řízení a chránění rozvodny a rovněž výměnu zařízení vlastní rozvodny, Frýdlantská rozvodna napájí rozsáhlé území, mezi významné odběratele patří několik firem na Frýdlantsku, ale také rekreační areály v Bílé a Starých Hamrech nebo Beskydské rehabilitační centrum v Čeladné.

Rekonstrukce frýdlantské rozvodny je pokračováním investic, které reagují na restrukturalizaci průmyslu v Moravskoslezském kraji.

Od energetiků se očekávají kvalitní dodávky nejen pro obyvatele, ale také do nově vznikajících zón nebo pro firmy, které v regionu rozšiřují svou výrobu.