Práce jsou rozvrženy na tři etapy, ukončeny budou 18. října. „V současné době se opravuje silnice I/48 v úseku od Tesca po křižovatku s ulicemi Ostravská, Frýdlantská a Hlavní,“ upřesnila tisková mluvčí Magistrátu města Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Druhá etapa je plánována v termínu od 28. září do 4. října od křižovatky s ulicemi Hlavní, Ostravská, Frýdlantská až po křižovatku s ulicí 8. pěšího pluku – a to jen ve směru na Příbor. Třetí etapa oprav na průtahu městem se uskuteční ve dnech 5. až 18. října od estakády až k autoservisu Bártek a syn. Při nepříznivém počasí ovšem může dojít k posunutí termínů.

„Doprava na silnici I/48 bude po dobu oprav svedena vždy do jednoho jízdního pruhu, což zapříčiní tvorbu kolon. Žádáme řidiče, aby dbali dopravního značení a pokud možno se místu oprav vyhnuli,“ doporučovala tiskový mluvčí Jana Matějíková s tím, že silnice I/48 není v majetku města. Jejím správcem je Ředitelství silnic a dálnic ČR. Statutární město Frýdek-Místek nemůže průběh ani rozsah prací nijak ovlivnit.

Redakce včera zjistila, že akce se nijak výrazně dopravních policistů netýká. Starosti by jim způsobily jen možné nehody, které by se mohly kvůli kolonám eventuálně stát.