V Karpentné se sešli členové osadního výboru. Mimo jiné proto, aby zhodnotili vše, co malé osadě u Třince přinesl uplynulý rok. „Na Karpentné se loni uskutečnila kontrola hydrantů pro případ zásahu jednotek Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje, byly provedeny opravy výtluků, včetně oprav poškozené krajnice. Další opravy komunikací se uskuteční v letošním roce,“ řekla předsedkyně osadního výboru Marcela Ciencialová s tím, že loni začalo i dodání vývěsných tabulí. Ty budou letos dokončeny.

Ciencialová připomněla, že letos 21. ledna výbor na Karpentné pořádal velmi zdařilý ples. Osadu nyní čeká zejména vybudování nové silnice třetí třídy. Podle dřívějších informací má stavba skončit v září. „Kácení v lese už začalo na plné obrátky,“ popsala Ciencialová. Výbor naplánoval schůzi pro občany na 11. dubna ve Srubu. Lidé mohou přijít v 17 hodin. „Chceme je informovat, co se zatím povedlo a co je naplánovano. Zároveň si chceme vyslechnout, co a jak by se dalo ještě pro Karpentnou udělat,“ řekla Ciencialová.

Osadní výbor rovněž vytvořil e-mailovou schránku, kde lze psát připomínky a nápady: ov.karpentna@seznam.cz.

„Máme hodně plánů. Myslíme i na děti ve škole, které nemají tělocvičnu – chceme se do budoucna domluvit na místě, kde by se dala vybudovat. Víme, že to nebude jednoduché, jelikož pozemky nejsou města. Proto se chceme domluvit s našimi lidmi, zda by byli ochotni odprodat za rozumnou cenu pozemek, kde by se tato stavba mohla jednou uskutečnit,“ poznamenala Marcela Ciencialová.