Ve vlaku budou k dispozici na prodej naše noviny. Při jejich koupi můžete získat první razítko „vláček" do soutěže o milé dárky pro děti.

Jízdu parním vlakem si lidé mohou zopakovat znovu po třech letech. Jde samozřejmě o atmosféru i připomenutí si časů, kdy se stejným vlakem jezdilo nádherným údolím podél řeky Ostravice až do samotného srdce Beskyd na Bílou.

Speciální historickou soupravu taženou lokomotivou řady 423.041 vypraví České dráhy. Vlak vyjede 2. června ráno v 8.50 hodin z Ostravy hlavního nádraží se zastávkami ve všech velkých stanicích s příjezdem do Ostravice v 10.26 hodin a návratem v 16.30 hodin.

Na sobotu 2. června od 11 hodin je připraveno otevření desáté sezony koupaliště Sluníčko v Ostravici s volným vstupem a programem po celý den. Od 11 hodin bude v areálu koupaliště penzionu Sluníčko program pro děti i dospělé s ukázkami tradičních řemesel, hrami a soutěžemi pro děti a dospělé. V 11 hodin zahraje oblíbené seskupení Šuba duba band. Od 13.33 hodin pak vystoupení skupiny Michal Tučný revival band a skupiny Kajkery. V tento den také probíhá zahájení sezony na koupališti Sluníčko. Vstup na celou akci je zdarma.

Další tipy jak oslavit Den dětí:

Den plný her v sobotu ve Frýdku-Místku

Areál tenisových kurtů Prestige tennis park a restaurace Golf v Místku bude 2. června patřit dětem. Fun-Pro promotion agency ve spolupráci s jazykovou školou Schäfer school pořádají Dětský den. Připraven je nabitý program plný angličtiny, pohybu a zábavy. Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení a autogramiádu Markéty Konvičkové, na autogramiádu s útočníkem ostravského Baníku Václavem Svěrkošem či na zumbu s Mexičanem. Lidé budou mít rovněž možnost zahrát si tenis, v případě zájmu i pod vedením trenéra. Na děti čeká skákací hrad, trampolína, mini-golf a tombola, kde výherce může vyhrát příměstský tábor s angličtinou v Schäfer school. Akce začíná ve 14 hodin a potrvá do 20 hodin. V případě špatného počasí se přesune do haly Průmyslové školy v Místku. Pro rodiče je připraven doprovodný program, pitný režim a drobné občerstvení, vstup je zdarma.

Dětské dny na Hukvaldech

Den děti mohou děti oslavit na hradě Hukvaldy. Dětské dny se zde uskuteční 2. a 3. června 2012 od 10 hodin, kdy začne program připravený skupinou scénického šermu Folleto. Návštěvníci se mohou těšit na rytířský tábor, vystoupení břišních tanečnic, ukázku rytířských námluv či dobových tanců.

Olympiáda ve Frenštátě

Ve Frenštátě pod Radhoštěm si zdejší organizátoři kladou za cíl předběhnout londýnskou olympiádu a umožnit stovkám místních dětí zažít atmosféru velkých sportovních her naživo. „Malí sportovci se mohou těšit na celou řadu soutěží inspirovaných skutečnými sportovními disciplínami. Program doplní nejrůznější exhibice, taneční vystoupení a atrakce. Velkou událostí bude Frenštátský pětiboj, zakončený slavnostním ceremoniálem," řekl Marian Žárský z městského kulturního střediska. Na závěr pětihodinového zábavného pásma, startujícího hodinu po poledni, se děti mohou těšit na divadelní představení Na kouzelném paloučku, s dvěma hvězdnými hosty, JŮ a HELE.

Elis a Lunetic v Českém Těšíně

Na děti nezapomněli ani v Českém Těšíně, kde pro ně na sobotní odpoledne na náměstí ČSA připravili bohatý zábavný program. „Na ty nejmenší čeká pohádka Potkali se klauni. Mládež se může těšit na zpěvačku Elis a skupinu Lunetic. Vystoupí i karatisté, mažoretky, irští tanečníci a country soubor. Navíc mají děti do 18 let vstup zdarma na místní letní koupaliště," uvedla českotěšínská mluvčí Dorota Havlíková.

Forum Nová Karolina Ostrava hostí finále Hlasu Česko Slovenska

Pokud sledujete televizní klání zpěváků v pořadu Hlas Česko Slovenska, pak si nenechte ujít v sobotu 2. června 2012 od 16 hodin v ostravském nákupním a zábavním centru Forum Nová Karolina poslední vystoupení vybraných finalistů soutěže před vyhlášením vítěze. Příznivci nově objevených pěveckých talentů budou mít šanci vidět a slyšet své oblíbence „naživo". Po koncertě proběhne autogramiáda. Na programu jsou také krátké rozhovory, kdy se finalisté podělí o životní zážitky a zkušenosti ze soutěže. Který z finalistů se stane historicky pvním hlasem Česko Slovenska se televizní diváci dozvědí v neděli 
3. června 2012.

Michal Nesvadba v Havířově

V pátek hodinu po poledni vypuknou dětské radovánky také v Havířově. Na náměstí Republiky vystoupí Michal Nesvadba, havířovské taneční soubory a finalisté pěvecké soutěže Talent 2012. Hvězdy programu budou hned dvě – v 17 hodin zazpívá vítěz československé SuperStar 2011 Lukáš Adamec a po něm převezme mikrofon populární pražský zpěvák David Deyl.