Ač při pozvání takového člověka musí pořadatel sáhnout hlouběji do kapsy, konečný efekt se mu může vyplatit. Na osobnosti jsou lidé zvědaví, proto jich většinou dorazí daleko větší počet, než by přišel normálně. Při červencových slavnostech v Milíkově pořadatelé pozvali mimo jiných také Andera z Košic, který byl televizním bavičem ještě za dob společného státu se Slovenskem. „Chtěli jsme oslovit i starší lidi z obce, navíc Ander byl vždy ikonou v celé republice. Možná, že než nějaký zájezd pro důchodce po památkách či do vinného sklípku, jim vystoupeni Andera udělá radost a navíc zpestří celý program,“ řekl na této akci starosta Milíkova Zdeněk Szkandera.

Hudební festival Beskydy Sound, který byl o víkendu ve Frýdku-Místku, sázel na skupinu Horkýže Slíže. Horkýže Slíže jsou folklorem letních festivalů a není problém dojít na jejich koncert prakticky kdekoliv. Ve Frýdku-Místku hrají prakticky každý rok před plným klubem Stoun. I přesto se v anketě na webu festivalu Beskydy Sound více než polovina lidí vyjádřila ve smyslu, že se na kapelu z Nitry těší nejvíce a v sobotu večer to také tak vypadalo. „Těžko říci, co lidi k této partě tak táhne, jedno je však jasné – na Beskydy Sound nebylo, co se týče atmosféry, pod pódiem lepšího koncertu,“ řekl Milan Anděl. Jejich hlášky bavily dav, jehož větší polovina se po jejich vystoupení rozešla domů, koncerty Satrianiho žáka Geoffa Tysona a domácích The Cornflakes pak sledoval už jen zlomek diváků.

V Palkovicích chystají na sobotu 21. srpna dožínky, na kterých je připraveno několik vrcholů. Ve 14.40 hodin je na programu jeden z vrcholů odpoledne, před palkovické publikum předstoupí populární duo Eva a Vašek. Miro Šmajda s kapelou vystoupí v 16.30 hodin. Jeho fanoušci se navíc mohou těšit i na autogramiádu, která začne v 15 hodin. Další z vrcholů je na programu v 18.45 hodin, to se představí Monika Absolonová.

Ten samý den hostí Zámecké náměstí ve Frýdku akci v rámci programu Beskydské Veseléto. Letošní ročník se ponese v duchu netradiční disciplíny – skládání maxi puzzle na čas štafetovým způsobem. Celým dnem bude provázet známý herec a moderátor Petr Rychlý. Jak bude pokus o rekord vypadat? Bude se skládat velký obraz města Frýdku-Místku o rozměru 5,20 krát 2,10 metru z 2 010 částí, které budou do připraveného skládacího plánu vkládat, přesněji řečeno vlepovat, jednotliví účastníci rekordu.

Zda přítomnost osobností ovlivní zmíněné dvě víkendové akce, to budou pořadatelé vědět v sobotu večer.

Starosta: S hvězdnými manýry jsme se nesetkali

Palkovice – Obecní dožínky v Palkovicích každý rok vítají nějakou „hvězdu“ showbyznysu. Občané mohli při minulých ročnících na vlastní oči vidět například Michala Davida, fotbalový klub Amfora, zpěvačku Ivetu Bartošovou a Věru Špinarovou. „Mohu prozradit, že nejvíce peněz obec zaplatila za fotbalový klub Amfora. Ta částka byla sice kolem dvou set tisíc korun, jenže na druhou stranu těch členů je asi pětadvacet. Rozhodně toho nelitujeme, bavili se všichni. Uvažujeme, že příští rok, kdy naši fotbalisti slaví osmdesát let, bychom Amforu pozvali znovu,“ uvažoval starosta Palkovic Radim Bača s tím, že žádné větší požadavky splnit nemuseli. „Přespali v mém penzionu, chtěli jen studené mísy a nějaké to vínko. Problémy jsme neměli ani s Ivetou Bartošovou, kterou u nás doprovázel Jiří Pomeje. V té době byli do sebe hodně zamilovaní, takže všechno proběhlo tak, jak jsme byli předem domluveni,“ vzpomínal starosta Radim Bača, který je rád, že se zatím nestalo, že by někdo z pozvaných hvězd nakonec nedorazil. „I když se v bulváru často píše, jak jsou někteří nespolehliví, my jsme problémy neměli,“ dodal. (sru)