Televize Ostrava otevře svá studia, střižnu i přenosový vůz

Česká televize po dvou letech pro veřejnost opět připravila Den otevřených dveří: Kromě Prahy-Kavčích hor budou pro veřejnost otevřeny i regionální studia včetně toho ostravského. Akce proběhne v sobotu 30. května 2009 od 9 do 16 hodin. V Ostravě si budou moci zájemci prohlédnout dvě studia, střižny, zvukovýrobu, redakci zpravodajství nebo přenosový vůz. Ve stáncích na nádvoří budou probíhat setkání s osobnostmi z pořadů ostravského studia, připraveny jsou besedy, hry a soutěže z pořadu Bludiště, získat bude možné autogramy, turistická razítka, zakoupit suvenýry a knihy z edice ČT. Vyvrcholením bude odpolední autogramiáda herce Lukáše Vaculíka. Další informace lze najít na adrese www.ceskatelevize.cz/dod.

Ostravský magistrát dá nahlédnout do svých reprezentativních prostor

Den otevřených dveří radnice města Ostravy se chystá na sobotu 30. května 2009 od deseti do sedmnácti hodin. Pro občany a návštěvníky města je připravena prohlídka reprezentativních prostor radniční budovy. Mohou přijít i do pracovny primátora Petra Kajnara, se kterým se v době návštěvy jeho kanceláře mohou také setkat. Návštěvníci se dostanou do prostor, které nejsou veřejnosti běžně přístupné, a to do sálu zastupitelstva města a jednací místnosti rady města včetně přijímacího salonku. Součástí akce je prezentace práce a techniky policistů a strážníků. Hasiči budou zvát návštěvníky na hasičskou olympiádu, která se v Ostravě uskuteční v létě. Na Prokešově náměstí se bude prezentovat i Dopravní podnik Ostrava. Pro návštěvníky je zajištěn zdarma provoz vyhlídkové terasy radniční věže.

Divadlo loutek nabídne zdarma dětem i jejich rodičům dvě představení

V rámci akce Ostrava dokořán!!! proběhne v sobotu 30. května 2009 Dětský den také v ostravském Divadle loutek. Kromě akcí, které bude probíhat před divadlem se návštěvníci mohou těšit i na program jež bude probíhat na jevišti. Od deseti hodin proběhne představení pro nejmenší děti Výlet na ostrov snů a ve třináct hodin se představí divadelní společnost Pohoda pořadem Vítejte ve světě loutek. Ten je určen především pro děti od 3 do 8 let. Obě představení lze navštívit zdarma, což je takový malý dárek dětem k jejich svátku.

Před divadlem pak budou probíhat nejrůznější kratochvíle: trampolína, zábavný hod na cíl či kolo štěstí. Budete-li mít štěstí, potkáte také televizní Šikuly, což jsou herečka Jana Zajacová a herec Ivo Marták právě z ostravského Divadla loutek.