Kapely se pod těžní věž bývalého Dolu Michal v Ostravě-Michálkovicích sjedou už poosmé a i letos pořadatelé připravili menu, ve kterém si svůj žánr najde prakticky každý. Sobota 15. června je datum, kdy areál bývalé šachty opět rozhýbou hudební rytmy.

„Kromě těch opravdu hvězdných kapel, jako je Olympic nebo slovenské Inekafe, nabídneme i zajímavý mix netradičních rytmů a melodií, které stojí za to si poslechnout. Například moldavské uskupení Zdob si zdub, což je spíše do rocku laděná muzika, nebo polské Lyrre, které se prezentuje rockově středověkým pojetím hudby,“ naznačuje starosta Michálkovic Martin Juroška.

Na rozdíl od jiných festivalů, láká MichalFest trochu odlišnou atmosférou, je jiný než velké ostravské hudební akce. „MichalFest je podle mě nejpohodovější festival, který člověk u nás může zažít. Skvělá hudba, příjemná atmosféra, krásné industriální prostředí,“ zdůrazňuje michálkovický starosta. „Je to akce pro celé rodiny. Ve spolupráci s centrem volného času bude připraveno několik stanovišť s aktivitami pro děti, budou i skákací atrakce, takže rodiče mohou s sebou vzít i své ratolesti. Budou mít příležitost se do sytosti vybláznit.“

Podle starosty by byl hřích nevyužít potenciál průmyslového zákoutí bývalého Dolu Michal. Prohlídka budov a míst, odkud dlouhá desetiletí fárali horníci pod zem dobývat uhlí, je samozřejmě součástí festivalu.

„Návštěvníci u nás můžou zažít skutečně všechno. Kromě výborné hudby, dobrého jídla a pití také navštíví unikátní prostory bývalého Dolu Michal. Jedinečné řetízkové koupelny i technicky zajímavou strojovnu a další industriální památky,“ popisuje Martin Juroška.

Poprvé se MichalFest konal v roce 2015 a rychle si vydobyl skvělou pověst. Stal se oblíbeným hudebním podnikem nejen pro místní. „Tenhle festival není jen pro obyvatele Michálkovic a města Ostravy. Pravidelně vítáme návštěvníky z širokého okolí. Já sám mám známého, který k nám jezdí s přáteli z Pardubic a vždy říká, že MichalFest je akcí, na které nikdy neví, co zažije, ale pokaždé je maximálně spokojený,“ dodává Juroška.

MichalFest 2024 – sobota 15. června

Pohodový multižánrový festival odehrávající se v nádherném industriálním areálu Dolu Michal v Ostravě-Michálkovicích.

Program

11.00 – Goodwill

12.10 – Pokáč

13.20 – Martyho banda

14.20 – P.E.T.R.

15.20 – Maniac

16.20 – Věra Martinová

17.30 – Lyrre (POL)

18.40 – Zdob si zdub (MDA)

19.50 – Medial Banana (SVK)

21.00 – Olympic

22.10 – Laura a její tygři

23.20 – Inekafe (SVK)

0.30 – Felix Teleke

Vstupenky

- v předprodeji 350 Kč

- pro děti do 15 let (pouze v doprovodu dospělé osoby): 100 Kč

- studenti (s platnou kartou ISIC): 200 Kč

- senior / ZTTP / ISIS: 200 Kč

- rodinná vstupenka 2+1 dítě: 600 Kč

- rodinná vstupenka: 2+2 děti: 700 Kč

Děti do 7 let mají vstup v doprovodu dospělé osoby zdarma