Na ostravických peřejích a jezu v Nové Dědině je zákaz sjezdu, u peřejí se vodáci budou moci cestou i občerstvit. Voda v oba dny poteče mezi 11. a 15. hodinou. Zdolání úseku trvá zhruba necelé dvě hodiny a zdatní vodáci jej mohou během jednoho dne zvládnout i dvakrát po sobě. Vodohospodáři slíbili z přehrady Šance během akce vypouštět 22 kubíků vody za sekundu, což se zpravidla udá jen jednou za rok. Ostravice se tak na pár hodin stane dravou řekou s několika peřejnatými úseky a na akci by si měli troufnout jen zkušenější vodáci.

Povinná je záchranná vesta a přilba a každá loď musí být zajištěna proti potopení. Na místě bude v pohotovosti vodní záchranná služba. Startovné je 30 korun. Součástí akce bude také veřejný závod Memoriál D. France, který je připraven na sobotu. V rámci doprovodného programu proběhne v sobotu od 12 do 18 hodin v Hostinci u Řeky v Ostravici promítání filmů s vodáckou tématikou a v 19 hodin začne na stejném místě vodácký candrbál.

Další populární vodáckou akcí v okolí bude otevření a sjezd Moravice 19. a 20. dubna, kdy by z přehrady Kružberk mělo odtékat 13 kubíků vody za sekundu.

(jr)