Velký zájem byl jako obvykle o novou radnici, kde si mohli návštěvníci prohlédnout vnitřní prostory včetně kanceláře primátora či třeba vyjet na vyhlídkovou věž a podívat se na město z ptačí perspektivy.

   Ostravská muzejní noc 2022 objektivem Lukáše Stona:

Podle reakcí odtud řada lidí viděla Ostravu vůbec poprvé. Zajímavý program připravili pět též hasiči z ostravského hasičského muzea, kde nechyběla ukázka zásahu historickým vozem Praga 150.

Městská nemocnice Ostrava. 25. listopadu 2020 se na budově rozsvítilo takzvané Světlo lékařům složené ze symbolů srdce a baterie u příležitosti akce Giving Tuesday, která tak chtěla vyjádřit vděk a podporu zdravotníkům bojujícím proti koronaviru.
VIDEO: Nemocnice v Ostravě hledá lidi. Spustila náborovou kampaň s Dr. Housem

Pestrost programu dokreslil oblíbený skanzen ostravské černouhelné těžby – Důl Michal, do jehož útrob se mohli návštěvníci ve třech turnusech podívat i s odborným výkladem pamětníků těžby. „Kdyby vás tady přišlo tolik, i když se platí,“ řekl v legraci průvodce areálem, v němž se lidé podívali do těžní budovy a nakonec si prohlídli i funkční parní stroj.

Mezi jednotlivými zapojenými subjekty se mohli lidé z části přesouvat i historickými vozy Dopravního podniku Ostrava, který se do akce zapojil především zpřístupněním depozitáře svých starých vozů v Martinově, kde byly lákadlem krátké okružní jízdy historických vozidel po areálu.

Prohlídka rekonstruované Grossmannovy vily, 27. května 2022 v Ostravě.
Po proměně se v Grossmannově vile bude možné i ubytovat. Nahlédněte dovnitř

Mezi další zapojené subjekty Ostravské muzejní noci se zařadily například Divadlo Petra Bezruče, Národní památkový ústav, Galerie Plato, Ostravské muzeum, Galerie výtvarného umění Ostrava, centrální obvodní radnice, Minikino Kavárna, Gong či další dolnovítkovické atrakce jako MUSEum+ či Národní zemědělské muzeum, před kterým se zároveň konal i festival Ostrava žije vínem.