„Na Spořilov jsem se přistěhoval relativně nedávno, v roce 2010. Chtěl jsem bydlet ve městě a zároveň jsem hledal něco, komornějšího než klasická velká sídliště. Ideálně nedaleko do centra města. Z tohoto pohledu mé požadavky Spořilov splňoval dokonale. Navíc je to kousek od řeky a od parku. Tedy téměř ideální adresa," říká Ondřej Heřman. Spořilov se nachází uprostřed města, což podle něj znamená jistotu, že se nebude nikam dále rozšiřovat a že na jeho okraji případný „zběsilý" investor nepostaví nějakou neodstranitelnou „příšeru".

„Je to přesně ta čtvrť, která bude jednou velmi vyhledávaná, až se lidé začnou vracet do měst unaveni dennodenním dojížděním do vzdálenějších satelitů. Jedinou zásadní nevýhodu vidím v sousedícím průtahu městem. Toto by se mělo výrazně eliminovat až plánovaným obchvatem města. Všichni tady si držíme palce, že se jej podaří v dohledné době realizovat," konstatoval Ondřej Heřman. Připustil, že jako „novousedlík" zpočátku mnoho lidí na sídlišti neznal.

„Jsem založením spíše introvert, takže kdyby nezasáhla náhoda, zřejmě bych se s místní komunitou seznamoval jen pomalu. Naštěstí jsem pár měsíců po přestěhování narazil na iniciativu několika místních aktivních sousedů, kteří si zrovna v tom čase vzali za cíl postupnou revitalizaci Spořilova. Tato iniciativa mi byla sympatická a hlavně mi byli sympatičtí její konkrétní nositelé, tak jsem se velmi rád přidal a založili jsme občanské sdružení," vzpomíná s tím, že lidí, kteří se na založení sdružení Spořilov podíleli, je mnoho. „Ale určitě bych rád jmenoval alespoň jednoho a tím je Milan Ferenc, který byl prvotní inspirátor, zakladatel a také první předseda našeho občanského sdružení," dodal Ondřej Heřman. A naznačil, že po dlouhých diskusích si sousedé ze sídliště stanovili tři oblasti, ve kterých se chtějí angažovat. Zaprvé – společnými aktivitami spojovat obyvatele Spořilova a okolí a budovat přátelskou sousedskou komunitu. Zadruhé – společným postupem dosahovat úspor energií, služeb, oprav a podobně. A zatřetí – vytvořit společnou vizi Spořilova a prosazovat její uskutečnění. „Postupně se nám daří tyto cíle realizovat. Z čeho já osobně mám největší radost, je právě ono budování sousedské komunity. Mizí anonymita, lidé se postupně znají jmény, zapojují se do aktivit, spousta sousedů si již navzájem tyká, navazují se nová přátelství," zdůraznil Ondřej Heřman.

Přitom zdůrazňuje, že pokud jde o plány a vize, Spořilovští zdaleka nejsou ještě ani v polovině.