Řidiči, kteří parkují v areálu Nemocnice Třinec, přidělávají zdravotníkům problémy. „Není možné parkovat například před příjmovým oddělením, kam přijíždějí sanitky s pacienty. Řidiči také nemohou stát na chodnících takovým způsobem, že přijíždějící sanitka se proplétá mezi zaparkovanými auty. Musíme zajistit průjezd sanitních vozů,“ připomenula tisková mluvčí Nemocnice Třinec Lenka Franková.

Parkoviště nad nemocnicí bývá poloprázdnéŠpatně zaparkovaná auta způsobují problémy nejen řidičům sanitních vozidel, ale také vozíčkářům. Místa na parkovišti, která jsou vyhrazena právě pro ně, jsou totiž často neoprávněně obsazena.

„V areálu nemocnice máme pouze omezený počet parkovacích míst. Přesto řidiči, kteří do nemocnice vjíždějí, smějí parkovat jen na těchto vyhrazených místech. Ta jsou navíc určena těm pacientům, kteří mají díky svému zdravotnímu stavu ztíženou pohyblivost. Doporučuji ostatním řidičům nechat svůj vůz na parkovišti nad nemocnicí, které bývá poloprázdné,“ sdělila Lenka Franková.

Řidičům, kteří v nemocničním areálu špatně zaparkují a omezí sanitky nebo ostatní řidiče. se může stát, že dostanou od strážníků botičku. Návštěva nemocnice se jim pak zbytečně o několik stokorun prodraží.