V době výstavby sídlišť se počítalo s 0,8 automobilu na jeden byt a tomu byla uzpůsobena kapacita parkovišť. Dnes na jednu domácnost připadají až dva automobily. „Na Slezské vznikne parkoviště u Sekerovy vily, dále v této lokalitě pokud zjednosměrníme některé komunikace, umožníme tím příčné nebo kolmé parkování v jednom pruhu, rozšíříme parkoviště pod magistrátem, pod estakádou budou namísto kamionů parkovat osobní automobily a dodávky, zlepší se parkování v Collo-loukách. Zabýváme se i peticemi, které se týkají právě parkování,“ upřesnil náměstek primátora pro dopravu Miroslav Bártek (Naše Město F-M).

Další parkovací místa přibudou v souvislosti s výstavbou nové městské čtvrti u sídliště Slezská. „V návaznosti na výstavbu nového bulváru přibude v lokalitě mezi Nádražní, Těšínskou a Staroměstskou ulicí 150 až 200 parkovacích míst, což výrazně pomůže obyvatelů sídliště Slezská. Připravujeme parkoviště u Olešné u rybárny, ale tu bude sloužit především turistům. Otázkou je, jak pomoci lidem bydlícím na Riviéře. Využíváme tam pro parkování všechny možné plochy, ale stále to nestačí,“ uvedl náměstek primátora pro finance, investice, rozpočet a životní prostředí Jiří Kajzar (Naše Město F-M).

Město na Riviéře připravuje cyklostezku a je šance, že při úpravě jejího okolí vzniknou menší plochy pro parkování automobilů. V dané situaci je každé nové parkovací místo velkou pomocí pro obyvatele sídliště, nicméně ani tady tyto drobné úpravy dlouhodobý problém s parkováním nevyřeší. Město proto uvítá nápady a návrhy obyvatel, kde zřídit nová parkovací stání a které plochy by se daly k tomuto účelu využít.

Pokud mají obyvatelé nápady, kde na sídlišti Riviéra zřídit parkovací stání, radnice je uvítá na mailu: doprava@frydekmistek.cz