Prostřednictvím vody vstřikované pod vysokým tlakem do trysek budou vytvářet jemný mlžný opar. Zpříjemní klima na rozpáleném náměstí a osvěží lidi, kteří jím procházejí. 

„Mlžítka budou v průběhu července provizorně instalována na obou náměstích, tedy náměstí Svobody v Místku a také Zámeckém náměstí ve Frýdku. Umístěna budou v blízkosti kašen, které jsou napojeny na vodovodní řád. Instalace mlžítek v těchto místech tak nebude vyžadovat složité stavební úpravy, což navíc významně zkrátí dobu instalace, ale taky sníží pořizovací náklady,“ řekl náměstek primátora Karel Deutscher, který navrhl otestovat jedny z dalších vodních prvků ve městě.

„Pokud se mlžítka osvědčí, budeme hledat další vhodná místa k jejich instalaci, nejlépe opět v blízkosti již vedeného vodovodního potrubí,“ dodal náměstek Deutscher.

Mlžítka na náměstí instaluje společnost Technické služby, která má ve své správě také již zmíněné kašny. „Mlžítka budou nerezová ve tvaru hokejky. Aktivovat se budou prostřednictvím tlačítka. Vodní mlhu tak budou chrlit jen na základě manuálního spuštění v určitém časovém intervalu, což přispěje k většímu šetření vodou,“ řekl Jaromír Kohut z Technických služeb.