Do našeho okresu dorazil Jiří Paroubek ve čtvrtek vpodvečerních hodinách. Nejprve navštívil obec Bukovec. Zdejší starosta Petr Jalowiczor předal Jiřímu Paroubkovi čestnou vstupenku do Lyžařského areálu Bukovec Kempaland a netradiční sportovní výbavu – dřevěné lyže, které kdysi používali horalé a nazývali je Jašynioki.

Přední špička lyží byla při tehdejší technologii málo ohnutá, a tak je měl lyžař při zdolávání větších překážek na provázku, za který musel zatahat. Jelikož by byl jejich převoz do Prahy složitý, Jiří Paroubek si je nechal uschovat v areálu s tím, že je určitě vyzkouší při další návštěvě Bukovce.

Poté se předseda ČSSD vydal do Frýdku-Místku, kde jej před úřadem přivítala primátorka Frýdku-Místku Eva Richtrová společně se svými náměstky Petrem Cvikem a Michalem Pobudským.

(mach)

Jiří Paroubek a studenti
Samotná přednáška Jiřího Paroubka na ostravské vysoké škole trvala zhruba hodinu. Dalších asi třicet minut bylo vyhrazeno na dotazy studentů ekonomické fakulty. Paroubek se vyjadřoval nejen ke stavu ekonomiky, ale dotkl se také dalších témat, jako je umístění radaru v Česku. Mluvil i o důchodové reformě či o školném.
„Využila jsem příležitosti seznámit se s názory bývalého premiéra a předsedy sociální demokracie na současný stav české ekonomiky. Dobré bylo, že jsme se mohli také ptát a diskutovat,“ uvedla studentka ekonomie VŠB-TUO Petra Uvírová.
„Pan Paroubek vyzdvihoval vládu ČSSD, svoje tvrzení dokládal čísly. Některým tématům se však šikovně vyhnul. Třeba se zmínil o tom, že by chtěl posílit prorůstovou ekonomiku o šest až sedm procent, ale už neodpověděl na to, jak by to udělal,“ řekla další ze studentek Kateřina Kusznírová. (mch, puv)