„Celková oprava budovy byla realizována za přispění zřizovatele. Díky nadačnímu fondu Evraz jsme mohli vybavit třídy novým nábytkem dle potřeb dětí. Na zahradě budeme moci využívat zahradní učebnu a nové herní prvky. Finanční prostředky na ně jsme získali z programu Prazdroj lidem,“ uvedla vedoucí učitelka mateřské školy Naděje Lenka Nakládalová.

Slavnostní rozloučení s budoucími prvňáčky si nenechal ujít ani samotný rytíř Jindřich Sličný z Moravy, který každého z nich pasoval svým kouzelným mečem na školáka. Společnost mu po celou dobu tohoto výjimečného obřadu dělala jeho krásná a spanilá dcera Eliška.

„Jsem hluboce poctěn, že jsem mohl vykonat tak důležitý čin, jako je pasování dětí do stavu školního. Jsem hrdý na všechny skutky, které tato dítka během školního roku učinila. Jsem si jist, že vše, co doposud nabyla, zůstane uchováno v jejich čistých srdcích. A nová moudra, jež zde děti získaly, je povedou dalším jejich životem,“ pronesl vznešeně rytíř Jindřich Sličný.

Nezapomenutelné chvíle plné dětských úsměvů a radosti střídaly okamžiky dojetí a slz. „Je mi líto, že už brzy půjdu do školy. Mám tady hodně kamarádů, po kterých mi bude hodně smutno,“ pověděla s pláčem šestiletá Katka Hrušková z Frýdku- Místku. Na závěr programu bylo připraveno pro všechny přítomné i milé hosty bohaté pohoštění.

„Jsem moc ráda, že se nám celý školní rok vydařil. Uskutečnili jsme pro děti mnoho zajímavých a dobrodružných akcí, které se líbily nejen dětem, ale i rodičům. A toho si opravdu vážím. Velkou radost nám také udělalo čtyřčlenné chlapecké družstvo, které reprezentovalo naší mateřskou školu na turnaji O mistrovský titul MŠ v šachu, kde získalo krásné druhé místo,“ dodala závěrem třídní učitelka Květinky Danka Adamusová.

JANA MICHALIKOVÁ