Po příjezdu na místo se policisté od myslivců dozvěděli, že pohřešovaný muž se od skupiny svých kolegů odpojil kolem 13. hodiny. Myslivci po něm nejdříve pátrali na vlastní pěst, ale bezúspěšně, načež neprodleně kontaktovali tísňovou linku 158. 

„Lesnatý prostor propátrávalo několik policistů z Frýdecka-Místecka, kdy až kolem 19. hodiny se za pomoci dalších osob podařilo muže v lese najít. Ten ležel na zemi a nejevil známky života. Policisté okamžitě začali s poskytováním přednemocniční první pomoci a na místo přivolali zdravotníky. Přibližně hodinu společně se záchranáři se snažili 70letého muže oživit," řekla Deníku Eva Michalíková za moravskoslezské policisty.

Moravskoslezští záchranáři převezli muže na sáňkách.
Důchodce sotva dýchal. Záchranáři v Beskydech ho vezli k sanitce na saních

„Pohřešovaný muž byl nalezen ve velmi obtížně přístupném terénu v lese. K místu záchranáři nemohli dojet, a s kompletním vybavením museli vyjít několik set metrů v hlubokém sněhu do prudkého kopce. První pomoc postiženému již v té době na místě poskytovali policisté. Zasahující lékař zjistil selhání krevního oběhu pacienta a silné podchlazení. V souladu s odbornými postupy proto posádky ZZS zahájily rozšířenou resuscitaci: muž byl připojen k přístroji zajišťujícímu nepřímou srdeční masáž, záchranáři zajistili dýchací cesty a umělou plicní ventilaci. Pro podávání léků zajistili vstup do kostní dřeně," doplnil mluvčí záchranářů Lukáš Humpl s tím, že pro nemožnost transportu pacienta pozemní cestou byl k zásahu přivolán vrtulník.

Při kontrolách policisté nezjistili žádný problém. Foto: Policie ČR
VIDEO: Policisté vyrazili na kontroly myslivců. Alkohol je již minulostí

Za asistence policistů a myslivců byl muž za stálé resuscitace přenesen svahem k lesní cestě a dále přepraven lesnickým terénním automobilem k místu přistání vrtulníku. Jeho pilotovi se v rámci nočního letu podařilo přistát na lesní mýtině asi dva kilometry daleko. Po celou dobu dalšího transportu vrtulníkem probíhala nepřímá srdeční masáž a další úkony. Muž byl předán týmu urgentního příjmu ostravské Fakultní nemocnice ve stavu selhání všech základních životních funkcí.

„Bohužel včerejšího dne před 22. hodinou přišla zpráva z nemocničního zařízení, že 70letý myslivec zemřel. Policisté na místě u myslivce neshledali žádné cizí zavinění ani žádné zranění," dodala závěrem ke smutné události Eva Michalíková.